10032022pon

PR články, komerčné, Levice

Prečo je dôležité nezabúdať na hydroizoláciu kúpeľne?

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

Keď sa spomenie hydroizolácia, veľa ľudí si predstaví, že to je niečo, čo sa týka rodinných domov. Veď pri nich treba izolovať základy, strechu a podobne. Ale majitelia bytov nie sú výnimkou. Veď aj kúpeľňu je potrebné izolovať.

Prečo je dôležité nezabúdať na hydroizoláciu kúpeľne?

Od podkladu po najmenšiu škáru

Aj keď sa absencia hydroizolácie v kúpeľni nemusí prejaviť ihneď, určite by sa časom prejavila. Možno si teraz poviete, veď na hydroizoláciu kúpeľne sa predsa nedá zabudnúť, ak všetko robíme tak, ako by sa malo. Nuž, nie každý má podobné zmýšľanie.

Jednoducho povedané, vode a vlhku by mala dokázať odolávať podlaha a obklad v priestoroch, kde síce krátkodobo, ale zato pravidelne môžu voda a vlhkosť pôsobiť. Takže čo sa týka kúpeľní, je to bez debaty.

Technicky môžeme povedať, že aj samotná dlažba a obklad sú hydroizolačnou vrstvou. Avšak ani zďaleka nie dostačujúcou. Hydroizolačná vrstva musí byť aj na podklade a samozrejme nemožno zabudnúť ani na kvalitné tmely, či škárovačky. Aj škáry predsa musia byť odolné.

Nechcete predsa riskovať tieto následky

A čo teda hrozí ak by bola hydroizolácia kúpeľne zanedbaná? Najčastejšími dôsledkami prenikania vody pod obklad do konštrukcie steny alebo podlahy sú fľaky, ktoré sa vyskytnú na stene susednej miestnosti a samozrejme aj na strope pod kúpeľňou, čo v prípade, že nebývate na prízemí znamená, že tie fľaky budú mať na strope vaši susedia. A určite by ste nechceli, aby vám jedného dňa sused zaklopal na dvere s tým, že mu voda presakujúca z vašej kúpeľne zničila nový strop s dizajnovými podhľadmi.

A zabúdať netreba taktiež na to, že absencia hydroizolácie je ideálna pre tvorbu plesní. S tými by ste museli skôr, či neskôr počítať a vedzte, že to nechcete. Plesne totižto spôsobujú zdravotné problémy vrátane alergií. Naozaj chcete takýmto spôsobom šetriť a ohrozovať svoje zdravie?

Zdroj obrázka: Autor: bezikus / Shutterstock.com

Tieto stránky používajú súbory cookies.

Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s tým, že ich môžeme používať.

Dobre