10032022pon

PR články, komerčné, Levice

Hľadáte netypické druhy tienenia pre vaše okná? Inšpirujte sa

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

Toľko druhov tienenia, koľko je na trhu v posledných rokoch, nebolo nikdy. Výber vhodného tienenia už dávno nie je len o tom, či si vybrať rolety, alebo žalúzie. V súčasnosti je trh s tieniacou technikou oveľa širší.

Hľadáte netypické druhy tienenia pre vaše okná? Inšpirujte sa

Rolety, ktoré tienia, ale nebránia vo výhľade

Začnime však predsa len pri roletách, ale presuňme ich von. Ak ste si teraz predstavili klasické vonkajšie rolety, tak o tých teraz reč nebude. Teraz si povieme niečo o vonkajších screenových roletách. Pôvodne sa používali hlavne vo výkladoch, či administratívnych budovách, ale svoju cestu si našli aj do domácností.

Screenové sú také látky, ktoré sú redšie tkané alebo perforované, vďaka čomu dokážu dobre tieniť aj bez toho, aby ste stratili „kontakt“ s okolitým svetom. A ak sa obávate použitia látkových roliet v exteriéri, obavy môžete zahodiť. Screenové rolety sa vyznačujú aj vysokou odolnosťou voči vetru.

Nemáte pri oknách priestor na mohutné závesy? Nevadí

Máme však tip aj pre ľudí, ktorí hľadajú vhodné interiérové tienenie. Je pravdou, že okrem roliet, či žalúzií sú celkom obľúbené aj závesy. Tie sa okrem funkčnosti vyznačujú často aj skvelým dizajnom, ktorý dokáže posunúť vzhľad izby na vyššiu úroveň.

Ak však nemáte v okolí okien príliš veľa miesta, závesy pre vás nie sú príliš vhodné, keďže sú nariasené a tým pádom priestorovo náročnejšie. Túto nevýhodu odstraňujú takzvané japonské steny.

O čo ide? Japonské steny sú vlastne viaceré kusy látky, ktoré sú napnuté a uchytené zvrchu aj zdola a je možné ich posúvať po koľajničkách. Na takýchto rovných kusoch látky vyniknú všakovaké vzory a tak sa pri japonských stenách môžete „vyhrať“ s dizajnom a prispôsobiť si ich vzhľad bez ohľadu na to, či chcete mať interiér dekorovaný len minimalisticky, alebo chcete, aby takéto tienenie upútalo hneď na prvý pohľad.

Zdroj obrázka: Autor: Mariana Serdynska / Shutterstock.com

Tieto stránky používajú súbory cookies.

Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s tým, že ich môžeme používať.

Dobre