06302022štv

PR články, komerčné, Levice

Závesné kreslá - trend, ktorý si zamilujete aj vy!

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

Mať tak svoj kútik určený na ničím nerušený relax, leňošenie s obľúbenou knižkou v maximálnom pohodlí za jemného pohojdávania sa… Ak si zaobstaráte závesné kreslá, vaše priania o oddychu a zabudnutí na všetky starosti sa veľmi ľahko splnia. Veď predsa hojdavý pohyb má upokojujúce účinky a v závesnom kresle si ho užijete do sýtosti!

Závesné kreslá - trend, ktorý si zamilujete aj vy!

Nie je to novodobý výmysel

To, že na hojdacích a závesných kreslách niečo bude, dokazuje aj pohľad do histórie. Už v 18. storočí nachádzame záznamy o existencii prvých hojdacích kresiel, no a v 19. a 20. storočí už boli veľmi populárne a bežne rozšírené. Dizajn a prevedenie sa za tie roky pochopiteľne zmenil, najskôr malo podobu jednoduchej stoličky so zakrivenými časťami na nohách, umožňujúcimi hojdanie. Používalo sa najmä v záhradách. Neskôr sa paleta farieb a materiálov poriadne rozšírila, aj prevedenie dostalo mnoho podôb.

V roku 1959 sa objavilo prvé závesné kreslo v takej podobe, ako ho poznáme dnes. Bolo navrhnuté pre kodanský hotel Radisson SAS, a jeho dizajn bol inšpirovaný práve vajíčkom.

Do exteriéru ako stvorené

Osviežiť záhradu, pergolu alebo terasu funkčným, no zároveň štýlovým prvkom môžete veľmi jednoducho - vďaka závesnému kreslu. Rozhodnúť sa môžete pre závesné kreslo so samostatným stojanom, alebo také, ktoré upevníte háčikmi či karabínami napríklad na trámy. Pretože bude vystavené vetru, dažďu, snehu a slnečnému žiareniu, mali by ste si pri nákupe dať pozor na to, aby bolo vaše závesné kreslo do záhrady dostatočne odolné.

Podľa toho, aký materiál konštrukcie tvorí vaše závesné kreslo, je nutné mu občas zabezpečiť nevyhnutnú starostlivosť, aby vám dlho slúžilo. Ochranný náter na drevo alebo kov je základ, ktorý zabezpečí zachovanie pôvodných vlastností.

Závesné kreslo pomôže na vašej záhrade alebo terase vykúzliť naozaj pohodovú atmosféru a obľúbi si ho každý člen rodiny. Pri jeho výbere preto zohľadnite aj nosnosť a to, či hľadáte kreslo pre jednu osobu, alebo by ste radšej chceli také, kde sa pohodlne usadia aj dvaja naraz. Odporúča sa, aby ste mali aspoň 20 kg rezervu oproti výrobcom udávanej maximálnej nosnosti.

Závesné kreslá v interiéri? Prečo nie!

Závesné kreslá určené primárne do interiéru sú naozaj vydarené dizajnové kúsky, vďaka ktorým miestnosť nadobudne nový charakter. Efektne vyplnia priestor nielen v detskej izbe, ale aj v obývačke, spálni alebo napríklad v pracovni.

V detskej izbe má závesné kreslo svoje opodstatnenie aj v prípade, že máte doma malé dieťa. Hojdaním bábätko ľahšie uspíte, alebo upokojíte, ak plače. Pretože hojdanie uvoľňuje endorfíny, aj dospelí si v závesnom kresle môžu znížiť hladinu stresu a zlepšiť náladu.

To, pre aké závesné kreslo sa rozhodnete, ovplyvní najmä váš vkus a preferovaný štýl. Medzi populárne možnosti patrí kreslo v bielom alebo čiernom farebnom prevedení, pretože veľmi ľahko zapadne do akéhokoľvek priestoru.

Cenovo dostupné a dizajnovo vydarené kvalitné závesné kreslá do interiéru aj exteriéru nájdete na hop-sport.sk.

Zdroj obrázku: LightField Studios / Shutterstock.com

Tieto stránky používajú súbory cookies.

Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s tým, že ich môžeme používať.

Dobre