05192022štv

PR články, komerčné, Levice

Ako sa naštartovať na skok padákom?

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

Každý si užíva voľný čas po svojom. Zatiaľ čo jedni zostávajú pri zemi, iní vďaka svojim bláznivým nápadom lietajú v oblakoch. Všetko je relatívne – aj menšia zábava sa dokáže zmeniť v strach či v boj o život. Nemožno preto súdiť iných, keď oni sami nevideli nás medzi nebom a zemou – v tomto článku vyletíme za hranice vlastného adrenalínu a priblížime si špecifickú prípravu na skok padákom.

Ako sa naštartovať na skok padákom?

Iný skok, iný krok k lepším výkonom?

Situáciu nemožno odľahčovať ani pri skoku padákom s profesionálnym sparing partnerom, ani pri sólo skoku vo vlastnom a rovnako riskantnom záujme. Obidva typy zoskoku majú spoločných menovateľov – tými najdôležitejšími je príprava, príchod a zotrvanie na letisku, užívanie si letu k oblakom, výskok, voľný pád a pristátie na zemi. Teda každý jeden krok, ktorým ste bližšie k svojim vyšším cieľom!

Pripravujeme sa vo vlastnom záujme

Na to, aby ste úspešne zvládli skok padákom, nestačí sa len včas dostaviť na letisko. Aj tak je tento interval nadstavený pre teoretickú prípravu „na zemi“, pre obliekanie sa do postroja a pre obmedzenie strachu z letu do výšku 3 000 – 4 000 m.

A čo je na celom procese najkrajšie?

Prekonávate vlastné hranice odolnosti voči stresu pomocou tak špecifického, ale veľmi výdatného športového adrenalínového zážitku. Ste nútení vystúpiť z vlastnej komfortnej zóny, vďaka čomu spoznávate známe krajinné oblasti, ale pod úplne iným zorným uhlom.

Viete, že celý proces prebieha pokojne a bezpečnejšie než rýchla jazda na pretekárskom či bežnom osobnom aute?

Aj keď po výskoku z lietadla nasleduje približne 30 sekúnd voľného pádu, stále vás s inštruktorom spájajú spoločné body postroja a neskôr príjemných cca. 5 min letu nad krajinou. Samozrejme, nedá sa to porovnať s romantickými vyhliadkovými letmi, kde vás po celý čas chráni kabína lietadla, vrtuľníka, vetroňa alebo si na svoje prídete pri prelete nočnou oblohou.

Čo vás čaká na zemi?

V jednom aj v druhom prípade ide o bezpečné profesionálne pristátie bez nárazov a neočakávaného odopínania postroja. Okrem zážitku si so sebou odnášate množstvo talizmanov a výziev na ďalšie adrenalínové aktivity. Čím najbližšie prekvapíte seba a svoje okolie?

Zdroj obrázku: Germanskydiver / Shutterstock.com

Tieto stránky používajú súbory cookies.

Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s tým, že ich môžeme používať.

Dobre