01162021sob

PR články, komerčné, Levice

Pozitíva ohrievania kvapalným plynom

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

Pozitíva ohrievania kvapalným plynomKupujete nový dom alebo staviate chatu a vo vybranej lokalite nemáte prístup k prípojke zemného plynu? Nezúfajte, aj v tomto prípade môžete využiť cenovo dostupné a ekologické ohrievanie kvapalným plynom. Skvelým riešením je palivová nádrž.

Cena a rýchlosť inštalácie

Ak opomenieme elektrické kotly, predstavuje palivová nádrž najlacnejšiu možnosť vykurovania (nielen) obytných objektov. Kondenzačné plynové kotly majú tú výhodu, že dokážu spaľovať zemný plyn, ale aj kvapalný propán. Ak by v budúcnosti k vášmu pozemku bola zavedená inštalácia zemného plynu je prechod naozaj jednoduchý. Stačí vymeniť trysky.

Využitie plynovej nádrže so sebou nesie rad pozitív. Tým najväčším je nezávislosť. Pokiaľ dôjde k problému v rozvodnej sieti, Vás sa netýka. Musíte sa len postarať o to, aby ste mali dostatočné množstvo plynu a prípade objednať jeho doplnenie.

Ceny palivových nádrží sa obvykle pohybujú okolo 2000 €, ale existuje aj možnosť prenájmu. Použitím tejto možnosti sa môžu podstatne znížiť obstarávacie náklady a navyše získate pravidelný servis v cene prenájmu.

Ekológia na prvom mieste

Naša planéta má stále viac obyvateľov, čo má nezanedbateľný vplyv na množstvo produkovaných splodín a predovšetkým oxidu uhličitého. Preto hľadáme stále efektívnejšie a ekologickejšie možnosti vykurovania. Ohrievanie kvapalným plynom je veľmi ekologické, cenovo dostupné a vysoko efektívne riešenie.

Áno, z ekonomického hľadiska je síce výhodnejšie kúriť uhlím, ale od roku 2022 vstúpi do platnosti obmedzenie umožňujúce používať iba kotly emisnej triedy 3 a vyššej, a to znamená náklady na výmenu kotla. Navyše kotly na tuhé palivá zvyčajne vyžadujú tiež investíciu vo forme ľudskej práce a času. A stále tu máme životné prostredie, o ktoré musíme dbať.

V prípade plynových kotlov obvykle stačí otočiť gombík a raz za čas zavolať revízneho technika, ktorý plynovú inštaláciu skontroluje. Skrátka a jednoducho, ohrievanie kvapalným plynom je šetrné k životnému prostrediu a do budúcnosti sa oplatí.

Tieto stránky používajú súbory cookies.

Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s tým, že ich môžeme používať.

Dobre