07252021ned

PR články, komerčné, Levice

Cestovné poistenie verzus poistenie k platobnej karte: ktoré je výhodnejšie?

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

Keď sa rozhodnete vycestovať do zahraničia, automaticky vás chráni vaše zdravotné poistenie. S európskym preukazom poistenca máte v rámci Európskej únie, v Lichtenštajnsku, Nórsku, Švajčiarsku a na Islande nárok na lekárske ošetrenie, a to za tých istých podmienok a za rovnakú cenu (v niektorých krajinách bezplatne) ako osoby poistené v danej krajine. Najlepšou istotou však je uzatvoriť si aj komerčné cestovné poistenie. Kombináciu poistenia na cesty a zdravotného poistenia odporúčajú aj zdravotné poisťovne. Máte pritom na výber, či sa spoľahnete na poistenie k platobnej karte vydanej bankou alebo si poistku na dovolenku uzatvoríte samostatne. Ktorý variant je výhodnejší?

Cestovné poistenie verzus poistenie k platobnej karte: ktoré je výhodnejšie?

Poistenie k platobnej karte - pohodlnejšie, ale nie vždy výhodnejšie

Poistenie do zahraničia si môžete uzatvoriť aj cez vašu banku. Výhodou je to, že sa nemusíte o nič starať a banka všetko vybaví za vás. Poistnú zmluvu len podpíšete a ste poistený. Nevýhodou je však to, že banka vám ponúkne iba poistenie od jednej poisťovne. Rozsah rizík, ktoré takáto poistka kryje vrátane poistných limitov, sa pritom líši podľa typu platobnej karty. Bonitní klienti zaradení do vyšších segmentov majú spravidla väčší rozsah poistnej ochrany s vyšším krytím a vyššími limitmi. Tiež je potrebné si overiť, či sa cestovné poistenie vzťahuje iba na držiteľa karty alebo aj na jeho rodinných príslušníkov.

Cestovné poistenie presne také, aké potrebujete

Pri výbere poistnej ochrany na dovolenku sa nemusíte spoliehať na vašu banku, pretože výhodne poistiť sa zvládnete aj sami. Nebudete pritom obmedzený na výber z ponuky len jednej poisťovne. Stačí, ak využijete porovnanie cien cestovného poistenia. V kalkulačke pre výpočet poistného si navolíte tie riziká, ktoré chcete mať kryté a následne sa vám na vygenerovanom prehľade zobrazia všetky dostupné ponuky. Poistenie si potom ľahko uzatvoríte online a uhradením poistného sa stáva platným. Takto si nájdete cestovnú poistku, ktorá bude kryť tie riziká, ktoré potrebujete. Jednoducho si navolíte aj pripoistenie zodpovednosti, batožiny alebo rizikových športov. Všetky ceny zobrazené v kalkulačke sú konečné, neplatíte žiadne poplatky navyše. Takže vďaka porovnaniu poistenia ešte aj ušetríte.

Oba typy komerčného poistenia na cesty majú svoje výhody. Ak sa rozhodnete vybavenie poistky nechať na vašu banku, ušetríte si starosti. Budete však mať na výber len poistenie od jednej poisťovne a nemusíte mať zabezpečenú takú poistnú ochranu, akú potrebujete. Keď sa však rozhodnete nájsť si cestovnú poistku sami, budete si istý, že ste si vybrali poistenie s takým krytím, ktoré potrebujete. Výber a uzatvorenie cestovného poistenia online je pritom úplne jednoduchý
a zvládnete to za pár minút bez toho, aby ste museli chodiť priamo do poisťovne.

Zdroj obrázka: pexels.com

Tieto stránky používajú súbory cookies.

Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s tým, že ich môžeme používať.

Dobre