02222020sob

PR články, komerčné, Levice

Ako sa zbaviť zápalov a častých návštev na toalete?

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

Všetko, o čo sa dnes snažíme a robíme, pramení z podstaty pokojného a bezstarostného života. Života, v ktorom si môžeme užívať pohodlie a komfort. Dosiahnuť ale tento stav nie je vždy jednoduché, pretože nie sme stroje. Stroje, ktoré by nepociťovali záťaž, vyčerpanie a únavu. Naopak, sme živé bytosti, vyžadujúce si potrebnú dennú dávku energie a sily.

Bez zdravého životného štýlu to ale nepôjde a zápalové procesy s infekciami si oslabené telo  a imunitu veľmi rýchlo nájdu. Obzvlášť nepríjemné by to mohlo byť, ak sa problém dotkne intímnych partií.

Všetky orgány močového systému sú v úzkom spojení nielen navzájom, ale aj s reprodukčnými orgánmi a procesmi. Preto sa zápalový proces často šíri z močových ciest do pohlavných orgánov a naopak.

Nepodceňujte hygienu

U mužov sú choroby močových ciest zriedkavo infekčné. Najčastejšie sa vyskytujú v dôsledku nedodržiavania pravidiel intímnej hygieny, neobvyklej štruktúry močových ciest a iné.

Zápalový proces sa zvyčajne začína v močovej trubici a pohybuje sa smerom hore. Muž takmer okamžite začne pociťovať bolesť v slabinách, nepohodlie a pálenie počas močenia.

Anatomicky je močový systém u mužov úzko spojený s pohlavným ústrojenstvom, takže zápal sa potom takmer vždy týka aj reprodukčných orgánov.

U žien je obraz trochu odlišný kvôli anatomickým vlastnostiam močového a reprodukčného systému. Na rozdiel od mužov je močová trubica u žien pomerne krátka, takže infekcia v nej je vymývaná prúdom moču. Infekcia zvyčajne stúpa do močového mechúra, čo spôsobuje rozvoj cystitídy.

Prevencia a včasná liečba na dobrej urológii vás môže týchto problémov a starostí ušetriť. V opačnom prípade sa môže nepríjemný zápal rozšíriť do obličiek močovodov a ďalších časti tela.

Príznaky chorôb močových ciest

Ako už bolo spomenuté, u mužov je to pomerne dlhá močová trubica, v súvislosti s ktorou sú zvyčajne postihnuté iba spodné časti močového traktu.

Hlavnými príznakmi chorôb močových ciest u mužov sú to pocit ťažkosti v perineu, bolestivé časté močenie a kŕče. Takéto nepríjemné príznaky sú už vážnejšie a donútia vás okamžite vyhľadať pomoc špecialistu.

U mužov sa často diagnostikuje aj uretritída (zápalové ochorenia močovej trubice) a spomínané infekcie, ktoré sa vyskytujú v dôsledku abnormálneho vývoja močových ciest, nedodržiavania pravidiel intímnej hygieny, zvláštností mikroflóry vagíny partnerky alebo neobrezanej predkožky.

Ženy majú najčastejšie také ochorenia močových ciest, ako sú:

  • zápal močového mechúra;
  • uretritída;
  • pyelonefritída (zápal obličky).

Prevencia chorôb močových ciest

Dobrou antikoncepciou u mužov môže byť aj vazektómia. Preventívne postupy sa cenia aj v prípade samotných zápalov močových ciest. Aby sa minimalizovala pravdepodobnosť vzniku týchto ochorení, je potrebné dodržiavať nasledovné odporúčania:

  • včas si nechať ošetriť ložisko chronickej infekcie v tele;
  • dodržiavať pravidlá intímnej hygieny;
  • vzdať sa zlých návykov;
  • viesť zdravý životný štýl a viac sa pohybovať;
  • vyhýbať sa prechladnutiu;
  • a ak je to možné, vyhýbať sa aj stresu.
Okrem vyššie uvedeného zahŕňa prevencia chorôb močových ciest, zvýšenie imunitnej obrany tela. Asi najlepšou možnosťou na dosiahnutie týchto cieľov je zdravé stravovanie plné vitamínov a ostatných výživných látok.Mali by ste prispievať k normalizácii metabolických procesov a eliminovať možné vedľajšie účinky užívania iných liekov. Zaobchádzajte so svojím telom čo najlepšie, v opačnom prípade vám nastaví svoju odvrátenú tvár.  

PhDr. Soňa Kosorinová, klinický psychológ a psychoterapeut, Levice

Hľadaj v Leviciach a v okolí

Montáž a servis poplašných a zabezpečovacích systémov Levice a okolie - Mont Servis MaR elektro Tibor Budai
 Služby24 - Upratovacie práce - tepovanie áut

Ardox, reklamná agentúra.

Tieto stránky používajú súbory cookies.

Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s tým, že ich môžeme používať.

Dobre