02222020sob

PR články, komerčné, Levice

Čo je SEO a prečo je pre vašu firmu tak dôležité

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

Firma, ktorá nie je na internete akoby ani neexistovala. Preraziť medzi konkurenciou pritom vôbec nebýva jednoduché a bez SEO prakticky nemožné. Optimalizáciu a reklamu Google najlepšie zvládne odborník alebo SEO agentúra.


Čo je SEO?

 

SEO je skratka anglického výrazu Search Engine Optimization, čo v preklade znamená optimalizácia pre vyhľadávače. Optimalizácia je dlhodobý a nekonečný proces zlepšovania pozícií vašej stránky vo vyhľadávačoch ako je Google.

Cieľom je, aby sa pri vyhľadávaní kľúčových slov dostala vaša stránka na popredné priečky bez platenej reklamy. Reklama Google Adwords je platená a vyžaduje si samostatný prístup. Ide o tzv. PPC (pay-per-click) kampaň, kedy platíte za každé kliknutie na vašu reklamu.

Prečo je SEO dôležité?

Ako už bolo spomenuté cieľom SEO je dostať váš e-shop alebo stránku na prvé priečky vo vyhľadávaní. Čím vyššie vo vyhľadávaní budete tým viac užívateľov klikne na vašu stránku bez toho, aby ste platili reklamu.

Viac užívateľov znamená viac objednávok a teda aj väčší zisk. Tí, ktorí nie sú spokojní s návštevnosťou stránky by mali jednoznačne začať analýzou webu. S analýzou a následnou optimalizáciou stránky, pokiaľ na to nemáte vlastných zamestnancov, vám najlepšie pomôže SEO agentúra alebo freelanceri.

Čo zahŕňa SEO?

SEO sa rozdeľuje na On Page a Off Page faktory. On Page faktory sa týka priamo stránky a ide o originalitu a kvalitu textov aj s kľúčovými slovami, navigácia na stránke, odkazy a podstránky a pod. K Off Page faktorom patria spätné odkazy, ich množstvo a kvalita.

Oba typy faktorov sú dôležité, ale On Page viete ovplyvňovať pomerne jednoducho vy samy. So spätnými odkazmi na vašu stránku s iných webou je to náročnejšie a podstatnú úlohu zohrávajú užívatelia a teda na ne máte menší vplyv. Práve preto im vyhľadávače prikladajú väčšiu. Na SEO je potrebné neustále pracovať a analyzovať výsledky. Má však veľký význam.

PhDr. Soňa Kosorinová, klinický psychológ a psychoterapeut, Levice

Hľadaj v Leviciach a v okolí

Montáž a servis poplašných a zabezpečovacích systémov Levice a okolie - Mont Servis MaR elektro Tibor Budai
 Služby24 - Upratovacie práce - tepovanie áut

Ardox, reklamná agentúra.

Tieto stránky používajú súbory cookies.

Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s tým, že ich môžeme používať.

Dobre