10162019str

PR články, komerčné, Levice

Umenie života spočíva v tom, ako si vieme vychutnať prácu a odpočinok

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

Terasa, rovnako ako iné priestory v dome alebo jeho okolí, odráža vašu schopnosť žiť a vedieť si vychutnať prácu, ale aj odpočinok. Je to miesto, ktoré vás upokojí, pozitívne naladí a motivuje k novým veciam, s ktorými sa každý jeden deň musíme naučiť vyrovnať. A ako si niečo také dokonale krásne zriadiť, si povieme v našom článku.
Otvorená terasa bez oplotenia

Najjednoduchší typ terasy, je tá, ktorá je plynulým pokračovaním domu. Samotná podlaha môže byť vyrobená z dreva, kameňa alebo viac odolnej dlaždice.

Ak si vyberiete prírodné materiály, potom buďte pripravení na pravidelnú opravu a údržbu. Čím je ale drevo tvrdšie, tým je odolnejšie voči rozmarom počasia a teplotným zmenám. Drevené podlahy sa odporúča čistiť raz ročne štetcom a čistiacim prostriedkom, brúsiť a natrieť špeciálnou impregnáciou.

Minimalistická architektúra vonkajšej terasy s nádhernou markízou znamená moderný dizajnový štýl. Prvky dekoru z betónu a skla, masívny nábytok z prírodného dreva a textílie ekologicky šetrného sfarbenia sa do toho všetkého dokonale zmestia.

Otvorená terasa s oplotením

Drevená terasa so zábradlím je neoddeliteľnou súčasťou klasického vzhľadu letného domu. Aj tu je venovaná osobitná pozornosť podlahe. Jedným z najobľúbenejších materiálov na konečnú úpravu je kameň. Vyzerá krásne a moderne, ľahko sa používa a zároveň nehnije a nepodlieha zmenám teploty a vlhkosti.

Mimochodom, vo večerných hodinách na takejto terase vyzerá osvetlenie z domácich svietidiel skvele. Rovnako ako priesvitné designové stoličky, ktoré vyzerajú naozaj luxusne a pritom nezaťažia priestor, pretože sú číre.

Krytá terasa

Jeden z najdôležitejších prvkov terasy je strecha. Dekoratívna strecha nechráni pred zrážkami a vetrom, ale vytvára dokonalé tieňové a vizuálne divadlo. Okrem výsuvnej markízy si môžete vybrať aj pevné konštrukcie. Výber materiálov nie je obmedzený - drevo, sklo, tkanina, plast.

Ako dekor pre krytú terasu sa perfektne hodí hojdačka. Môžete tu tiež dať mäkkú pohovku na relaxáciu a čítanie, alebo umiestniť jedálenský kút s okrúhlym stolom a klasickými stoličkami. Vyskúšajte a uvidíte, že užívať si život je naozaj nádherné.

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť

PhDr. Soňa Kosorinová, klinický psychológ a psychoterapeut, Levice

Hľadaj v Leviciach a v okolí

Montáž a servis poplašných a zabezpečovacích systémov Levice a okolie - Mont Servis MaR elektro Tibor Budai
 Služby24 - Upratovacie práce - tepovanie áut

Ardox, reklamná agentúra.

Tieto stránky používajú súbory cookies.

Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s tým, že ich môžeme používať.

Dobre