08242019sob
Ariela škola plávania

PR články, komerčné, Levice

USA dostupná už aj Slovákom: ESTA otvára bránu do Ameriky

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

Spojené štáty americké lákali Slovákov rovnako v minulosti tak ako aj dnes. Niet sa čomu čudovať, krajina, ktorá je prezentovaná v úžasných superlatívoch, charakteristická obrovskými mrakodrapmi, ale aj divokou prírodou a poskytujúca nielen cestovateľské, ale aj pracovné príležitosti by nefascinovala málokoho. Avšak veľkým rozdielom oproti minulosti je prístupnosť a otvorenosť USA. Zatiaľ čo v časoch dávno minulých mnohí o Amerike mohli len snívať a tí odvážnejší tam priam riskantne emigrovali na celý život, dnes sa do USA dostanete jednoducho.

USA dostupná už aj Slovákom: ESTA otvára  bránu do Ameriky

Vďaka tomu, že je dnes Amerika prístupnejšie ako to bolo v minulosti je cestovanie do USA v súčasnosti veľmi trendom. Cestuje sa z rôznych dôvodov, pracovných, obchodných, rodinných, študijných, no pravdepodobne tým najčastejším dôvodom je cestovanie vo forme spoznávania americkej krajiny. Slováci nechcú len pracovať a žiť na Slovensku, chcú spoznávať cudzie krajiny a okrem obľúbenej Európy ich láka aj Ázia a spomínané USA.

Víza

Za oceán sa však nedostanete len tak s občianskym ako ste zvyknutí cestovať po Európe. Potrebujeme na to pas/potvrdenie o povolení vstupu, čím sú štandardne víza. Vždy je potrebné, aby ste požiadali o víza na konkrétny účel a to keď idete do USA pracovať potrebujete pracovné víza, keď idete do USA študovať, potrebujete študentské víza a pod. V prípade turistiky máte možnosť požiadať o turistické víza alebo o cestovné povolenie ESTA USA, ktoré vám popíšeme nižšie.

ESTA

Cestovná autorizácia ESTA zjednodušila turistom vstup do USA ešte viac. ESTA USA je pre tých, ktorých hlavným účelom cesty do Ameriky je spoznávanie krajiny a dovolenka. Títo jedinci už nemusia žiadať o víza. Stačí ak požiadajú o cestovné povolenie elektronicky prostredníctvom formuláru ESTA. Avšak pozor je potrebné, aby ste boli vlastníkom biometrického pasu a vaša cesta netrvala viac ako 90 dní. V opačnom prípade by ste museli požiadať o turistické víza.

Výhody povolenia ESTA

  • Online vybavenie – ESTA viza sa zabezpečíte naozaj rýchlo a jednoducho. Stačí vám na to počítač resp. tablet a internetové pripojenie. Vyplníte online formulár, ktorý zahŕňa otázky o vás, vašej ceste a mieste, kde sa budete zdržiavať. Následne formulár odošlete a čakáte na odpoveď, ktorá vám príde mailom. V prípade víz je to omnoho zložitejšie najskôr si musíte vytvoriť rezerváciu na osobné stretnutie s úradníkom amerického veľvyslanectva v Bratislave. Potom sa musíte dostaviť na osobný pohovor. Počkať na poradie, zúčastniť sa rozhovoru a počkať na schválenie víz, pre ktoré si musíte opäť prísť.
  • Rýchlosť vybavenia – Keďže pri vybavovaní povolenia ESTA si všetko zabezpečujete online aj samotné povolenie vám príde na mail, stačí, ak si ho vytlačíte a priložíte k pasu a letenke. Hotovo, je to rýchle a jednoduché. Pri vízach, ako uvádzame vyššie, si musíte takmer všetko vybaviť osobne, a teda strácate čas vybavovaním a čakaním.
  • Cena – zabezpečenie autorizácie ESTA je menej nákladnejšie ako zabezpečenie víz.

Sami môžete vidieť, že ESTA naozaj otvára ešte viac bránu do USA a spoznávať túto krajinu neobmedzených možností láka čoraz viac dobrodruhov či dovolenkárov. Uľahčujú to aj prijateľné ceny leteniek, ktoré môžete nájsť naozaj za skvelé ceny. Avšak predtým než sa vrhnete do ulíc úžasného New Yorku či horúceho Miami, nezabúdajte na pohovor s imigračným úradníkom po prílete na letisku v USA. ESTA rovnako ako aj víza je len povolením o vstupe na palubu lietadla, ktoré smeruje do Ameriky. Ale len konkrétna osoba na letisku, imigračný úradník, vám môže dať schválenie vstúpiť na americkú pôdu. Nemusíte sa ničoho báť, stačí keď sa pripravíte na pár bežných otázok ako napr. kde budete cestovať, prečo ste prišli, kde sa budete  zdržiavať, kedy máte návrat a pod.

Cestujte kým máte možnosti, pretože cestovanie nielen do USA vytvára nádherné zážitky. Prajeme vám krásnu dovolenku!

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť

PhDr. Soňa Kosorinová, klinický psychológ a psychoterapeut, Levice

Hľadaj v Leviciach a v okolí

Montáž a servis poplašných a zabezpečovacích systémov Levice a okolie - Mont Servis MaR elektro Tibor Budai
 Služby24 - Upratovacie práce - tepovanie áut

Ardox, reklamná agentúra.

Tieto stránky používajú súbory cookies.

Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s tým, že ich môžeme používať.

Dobre