Andrej Budai - svadobný kameraman - foto - video služby

Zľavy na wellness pobyty
05202019pon

PR články, komerčné, Levice

Tri tipy na to, ako stráviť zimu v zdraví a pohode

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

Poznáte ten pocit, keď vás v novembri prepadne nádcha a neviete sa jej zbaviť až do Vianoc? Zima je pri chorobách naozaj nepríjemná a snáď sa ani nenájde človek, ktorého by počas nej aspoň raz nezmohlo ani len ľahké prechladnutie. Pred nástrahami chladného počasia sprevádzaného snehom, mrazom či dažďom sa však človek dokáže účinne chrániť. Existuje viacero spôsobov na to, ako sa udržať počas zimy v pohode a najmä v dobrom zdraví. Prinášame tri jednoduché tipy na to, ako sa chrániť pred zimou.

1. Neprežeňte to s oblečením

Jasné, ak sú vonku ráno mínus dva stupne a eventuálne ešte sneží a fúka, tak vás to láka vziať si na seba tričko, sveter, mikinu a prípadne ešte aj bundu. To je však chyba. Ak potom nasadnete do autobusu MHD alebo vstúpite do akéhokoľvek interiéru, tak sa v teple veľmi rýchlo spotíte. A keď potom vyjdete von, tak veľmi ľahko prechladnete. Takže áno, obliekajte sa teplo, ale s rozumom. Lepšie je dať si menej vrstiev a nespotiť sa, než sa naobliekať, spotiť sa a mať pokazený celý deň.

2. Hlava a nohy v teple

Čo neplatí pre oblečenie, platí pre zimné čiapky a zimné topánky. Je naozaj dôležité, aby ste najmä pri mínusových teplotách udržali v teple hlavu, nohy a taktiež prsty na rukách. Takže vo vašej zimnej výbave by určite nemala chýbať kvalitná zimná čiapka, rukavice, teplé ponožky a zimné topánky.

3. Prispôsobte sa vy počasiu, počasie sa neprispôsobí vám

Počas zimy nás v dôsledku veterného a chladného počasia trápia suché a popraskané pery, suchá pleť či spomínané vírusy, ktoré si môžeme nechtiac priniesť zo školy alebo z práce. Žiaľ, počasím ešte nikto nepomohol, a neurobíte tak ani vy. Takže je lepšie, keď budete myslieť pozitívne a maximálne sa prispôsobíte chladnému počasiu. Základom je sa kvalitne obliecť. Samozrejmosťou sú kvalitné a teplé pánske či dámske zimné bundy a potom ďalšie doplnky ako termobielizeň, zimné topánky, hrubšie nohavice, svetre, čiapky či rukavice.

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť

Tieto stránky používajú súbory cookies.

Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s tým, že ich môžeme používať.

Dobre