Andrej Budai - svadobný kameraman - foto - video služby

Víkendové konverzačné kurzy nemeckého jazyka v Želiezovciach
06242019pon

PR články, komerčné, Levice

Znalecké posudky a ich výpočet

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

Ceny nehnuteľností neustále stúpajú a dostávajú sa už na úroveň historických maxím pred krízou v roku 2008. Niektoré vybraté segmenty trhu sú už dokonca aj na týmito hodnotami.

Historický prehľad cien nehnuteľností podľa jednotlivých typov nehnuteľností prípadne podľa krajov ponúka na svojich web stránkach aj Národná banka Slovenska. Aktuálne trhové ceny za byty a rodinné domy je tiež možné nájsť na rôznych realitných serveroch. Každý predávajúci má tendenciu cenu zvyšovať a naopak kupujúci znižovať. Trh napokon určí nejaký rovnovážny stav pre danú dobu. V prípade ak ale potrebujete svoje nové bývanie prefinancovať pomocou hypotekárneho úveru, budete potrebovať poznať oficiálnu cenu takéhoto bytu alebo domu. Takéto určenie ceny Vám zabezpečí znalec nehnuteľností.

Jedná sa o odborníka na určovanie cien nehnuteľností ktorý musí spĺňať niektoré náležitosti. Najdôležitejšou, ktorú si určite hneď overte, je to, či je zapísaný v zozname znalcov, ktorý vedie Ministerstvo vnútra. Znalecký posudok od takéhoto znalca by mala bez problémov akceptovať každá banka, ktorá pôsobí na Slovenku.

Od čoho teda závisí takáto vypočítaná cena nehnuteľnosti? Od veľa faktorov. Výpočet je komplikovaný, ale základné faktory sú nasledovné. Poloha je najdôležitejší faktor, ktorý vplýva na výslednú cenu. Tým je myslená poloha od centra mesta a napríklad jeho dostupnosť od centra. Ďalej sú dôležité faktory ako rozloha bytu, vek nehnuteľnosti, prípadne technický stav. Portál expresnyposudok.sk prináša oveľa viac informácií na danú tému. Rovnako tak je možné, si tu objednať znalca z Vášho regiónu.

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť

PhDr. Soňa Kosorinová, klinický psychológ a psychoterapeut, Levice

Hľadaj v Leviciach a v okolí

Montáž a servis poplašných a zabezpečovacích systémov Levice a okolie - Mont Servis MaR elektro Tibor Budai
 Služby24 - Upratovacie práce - tepovanie áut

Ardox, reklamná agentúra.

Tieto stránky používajú súbory cookies.

Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s tým, že ich môžeme používať.

Dobre