10182021pon

Policajti v levických uliciach upozorňovali na podvody spáchané na senioroch

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

LEVICE 21. mája 2021 - Okresné riaditeľstvo Policajného zboru v Leviciach vyzýva všetkých obyvateľov, a to najmä seniorov, aby si dali mimoriadne veľký pozor na podvodníkov. Ako informuje referent špecialista skupiny prevencie Monika Molnárová OR PZ v Leviciach, tento druh trestnej činnosti páchanej na osobách vyššieho veku (seniorov) je v poslednom období nesmierne rozšírený.

Policajti v levických uliciach upozorňovali na podvody spáchané na senioroch

Na základe uvedeného polícia vyzýva seniorov, aby nepožičiavali, nedávali peniaze neznámym osobám, ktoré nepoznajú, aj keď tieto neznáme osoby môžu tvrdiť, že ich posiela príbuzný seniora (najčastejšie vnuk, brat, vnučka, syn, lekár, pracovník krízového covidového centra) a žiadajú požičať peniaze na rôzne účely (napr. kúpa auta, kúpa nehnuteľnosti, vyplatenie dlhu, odškodnenie pri dopravnej nehode, zabezpečenie očkovacej vakcíny, zabezpečenie pľúcnej ventilácie). "Polícia odporúča seniorom, aby si bezprostredne po tom, čo im niekto zavolá, buď na pevnú linku alebo mobilný telefón, pod zámienkou vylákania (požičania peňazí), overili túto skutočnosť cez príbuzných," upozorňuje Molnárová.

Prečítajte si aj:

Páchatelia však seniorovi volajú niekoľkokrát za sebou, aby mu znemožnili preveriť, či naozaj volá jeho príbuzný alebo známy. "Ak sa stane situácia, že senior nemá doma peniaze, sú mu ochotní poslať aj taxík, aby išiel vybrať peniaze do banky. Následne uvedú, že kvôli zaneprázdnenosti nemôžu prísť pre peniaze, a preto posielajú kolegu, asistentku alebo inú osobu. Polícia preto odporúča seniorom, aby si vždy si overili, či naozaj volá ich príbuzný a aby peniaze nedávali žiadnym cudzím osobám," pripomína policajná preventistka.

Kameraman/fotograf na svadbu, prvé sväté prijímanie, stužkovú slávnosť, oslavy, firemné a spoločenské akcie - ANDREJ BUDAI FOTO - VIDEO SLUŽBY

Andrej Budai foto - video služby - svadby, stužkové slávnosti, rozlúčky, prvé sväté prijímania, slávnostné ceremónie, rodinné a firemné akcie
Policajti v levických uliciach upozorňovali na podvody spáchané na senioroch

V mnohých prípadoch ide o podvodníkov, ktorí sa snažia získať dôveru seniorov, a tak vylákať pod vymyslenými zámienkami finančné úspory seniorov. "Ak vznikne čo i len podozrenie z podvodného konania, okamžite kontaktovať políciu na čísle 158," dodáva Monika Molnárová.

Desatoro bezpečného seniora!!!
1. Nenaletím na „výhodný“ nákup!
2. Nedám peniaze do rúk cudzím ľuďom!
3. Nenechám sa oklamať pod zámienkou problémov mojich blízkych!
4. Nevpustím do domu cudzieho človeka aby ma okradol!
5. Neukážem skrýšu na peniaze cudziemu človeku!
6. Nenaletím falošným policajtom a iným úradníkom!
7. Nedám sa oklamať falošnými kamarátmi mojich vnúčat!
8. Nenaletím na falošné zdravotné problémy cudzích ľudí!
9. Nerozmieňam peniaze cudzím ľuďom!
10. Nenastupujem cudzím do auta!

zdroj a foto: OR PZ Levice

TVTEKOVHONT.SK - regionálna internetová televízia zameraná na okres Levice, blízke okolie a regióny Tekov a Hont

Páči sa Vám práca Leviceonline.sk a TVTEKOVHONT? Podporte nás

Cieľom portálu Leviceonline.sk a regionálnej internetovej televízie TVTEKOVHONT je prinášať Vám aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá a ďalšie užitočné a praktické informácie, ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas najmä z okresu Levice a blízkeho okolia.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť nás môžete poukázaním akejkoľvek sumy na účet nášho občianskeho združenia Regionline.sk:

Slovenská sporiteľňa IBAN:
SK37 0900 0000 0051 5918 8001

konštantný symbol:
0558

FIRMY a ŽIVNOSTNÍCI POZOR! VÝHODNÁ REKLAMA NA LEVICEONLINE.SK a TVTEKOVHONT TU.

TERAZ AKCIA! Objednajte si u nás reklamu na určité obdobie a získate ju na 2x dlhšie!

Výhodná reklama na Leviceonline.sk a TVTEKOVHONT

Tieto stránky používajú súbory cookies.

Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s tým, že ich môžeme používať.

Dobre