01282020uto

Zlodeji v okrese Levice sa neštítia nepozvane vstúpiť do domu a prehľadať ho

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)
Zlodeji v okrese Levice sa neštítia nepozvane vstúpiť do domu a prehľadať ho

LEVICE 22. februára 2019 - Dva nové prípady pokusov o okradnutie seniorov sa stali v okrese Levice.

Ako portál Leviceonline.sk informovala nitrianska krajská policajná hovorkyňa Božena Bruchterová, v prvom prípade do dvora 64-ročnej dôchodkyne prišiel pod zámienkou kúpy husí neznámy muž a v druhom sa s nepozvaným návštevníkom v kuchyni svojho domu stretla 67-ročná dôchodkyňa.

V prvom prípade pani zareagovala pohotovo aj preto, že svoj dom neobýva sama a nevítaného hosťa z dvora vypoklonkovala. "Polícia upozorňuje najmä seniorov na podvodné praktiky ľudí, ktorí túto vekovú kategóriu oslovujú pod rôznymi zámienkami v ich rodinných domoch. Ide o osoby, ktoré sa neštítia prísť do ich dvora a snažia sa odlákať ich pozornosť tak, že sa ich pýtajú, či nemajú na predaj hydinu alebo čokoľvek, za čo, by im mohli ponúknuť peniaze. Títo ľudia sú vždy viacerí. Komunikácia prebieha tak, že zatiaľ čo sa jeden rozpráva na dvore s domácimi a zabáva ich, ďalšia osoba sa nepozorovane dostane do ich domu, kde kradne," vysvetlila Bruchterová.

Ľudia sa častokrát dopúšťajú aj takej chyby, že cudzím ľuďom povedia, že bývajú sami. "Nikdy nehovorte, že nikoho v dome nemáte! Buďte pohotoví a tvárte sa, že idete zavolať svojho príbuzného," upozornila nitrianska krajská policajná hovorkyňa.

V druhom prípade sa páchateľ dostal až do vnútorných priestorov domu, kde prehľadal izby a porozhadzoval veci. "Po stretnutí s majiteľkou z domu vybehol a ušiel. Kto neoprávnene vnikne do obydlia iného alebo tam neoprávnene zotrvá, dopúšťa sa trestného činu porušovania domovej slobody. Polícia uvedené skutky vyšetruje ako prečin porušovania domovej slobody a v druhom prípade aj, ako prečin krádeže v štádiu pokusu," dodala.

Kriminalisti z Levíc na základe operatívnych informácií zistili, že podozrivými zo spáchania týchto skutkov sú dvaja muži vo veku 46 a 21 rokov. Staršiemu z dvojice už bolo vznesené obvinenie.

zdroj: KR PZ Nitra

POZRITE SI TIEŽ:

Nakúpdoma.sk - eshop - Byt a domácnosť, elektronika a spotrebiče, šport a fitness, kuchyňa, pánska a dámska móda, obuv, Topshop produkty, alko-nealko nápoje, kozmetika
Andrej Budai foto - video služby - svadby, stužkové slávnosti, rozlúčky, prvé sväté prijímania, slávnostné ceremónie, rodinné a firemné akcie

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť

PhDr. Soňa Kosorinová, klinický psychológ a psychoterapeut, Levice

Hľadaj v Leviciach a v okolí

Montáž a servis poplašných a zabezpečovacích systémov Levice a okolie - Mont Servis MaR elektro Tibor Budai
 Služby24 - Upratovacie práce - tepovanie áut

Ardox, reklamná agentúra.

Tieto stránky používajú súbory cookies.

Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s tým, že ich môžeme používať.

Dobre