01222020str

Podvodníci oklamali 72-ročnú dôchodkyňu z Levíc

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)
Podvodníci oklamali 72-ročnú dôchodkyňu z Levíc

LEVICE 1. júna 2018 - Pani Anna z Levíc poslala na účet finančnú hotovosť 1400 Eur neznámej osobe. Dôchodkyni zatelefonoval neznámy muž, ktorý sa predstavil ako doktor Moravec.

Andrej Budai foto - video služby - svadby, stužkové slávnosti, rozlúčky, prvé sväté prijímania, slávnostné ceremónie, rodinné a firemné akcie

Do telefónu uviedol, že jej syn mal dopravnú nehodu a kvôli zraneniu sa s ňou nemôže rozprávať. Falošný lekár jej povedal, že s druhým účastníkom nehody sa dohodli na škode a na účet má zaslať sumu 4500 Eur.

Neznámy muž jej nadiktoval číslo účtu a poškodená poslala z pošty na účet do Maďarska sumu 1400 Eur. Až následne zistila, že jej syn je v poriadku a ona naletela podvodníkovi. Skutok sa stal v stredu 30.5.2018 v Leviciach.

Vyšetrovateľka odboru kriminálnej polície z Levíc začala trestné stíhanie vo veci zločinu podvodu. Nakoľko bol skutok spáchaný na chránenej osobe, hrozí v tomto prípade trest odňatia slobody na tri až 10 rokov.

Nakúpdoma.sk - eshop - Byt a domácnosť, elektronika a spotrebiče, šport a fitness, kuchyňa, pánska a dámska móda, obuv, Topshop produkty, alko-nealko nápoje, kozmetika

Polícia znovu upozorňuje najmä dôchodcov, aby si každý takýto telefonát preverili u svojho príbuzného a aby za žiadnych okolností neposielali svoje finančné prostriedky neznámym osobám najmä na účty v zahraničí.

zdroj: KR PZ Nitra

POZRITE SI TIEŽ:

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť

PhDr. Soňa Kosorinová, klinický psychológ a psychoterapeut, Levice

Hľadaj v Leviciach a v okolí

Montáž a servis poplašných a zabezpečovacích systémov Levice a okolie - Mont Servis MaR elektro Tibor Budai
 Služby24 - Upratovacie práce - tepovanie áut

Ardox, reklamná agentúra.

Tieto stránky používajú súbory cookies.

Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s tým, že ich môžeme používať.

Dobre