01222020str

Počas víkendu v Leviciach lúpežne prepadli dvoch mladých ľudí

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)
Počas víkendu v Leviciach lúpežne prepadli dvoch mladých ľudí

LEVICE 23. mája 2018 - V Leviciach sa počas uplynulého víkendu v nočných hodinách krátko po sebe stali dva skutky zločinu lúpeže.

Andrej Budai foto - video služby - svadby, stužkové slávnosti, rozlúčky, prvé sväté prijímania, slávnostné ceremónie, rodinné a firemné akcie

Tri osoby prepadli na ulici Sv. Michala 20-ročného muža, od ktorého žiadali prenosný reproduktor, ktorý mal v ruksaku, čo on odmietol. Následne sa pred podozrivými dal na útek. Tí ho však dobehli a fyzicky napadli takým spôsobom, že ho zvalili na zem, kde ho udierali päsťami do tváre a kopali do celého tela, pričom sa zmocnili jeho osobných vecí.

Po skutku všetci traja z miesta ušli. Poškodenému spôsobili ľahké zranenie. Krádežou mu vznikla škoda predbežne vo výške 350 eur. Okamžite po spáchaní skutku začali levickí kriminalisti po podozrivých intenzívne pátrať. Po získaní informácií už na druhý deň zadržali troch podozrivých z okresu Levice.

Vyšetrovateľ Odboru kriminálnej polície z Levíc obvinil zo zločinu lúpeže spáchaného formou spolupáchateľstva 35-ročného Emanuela, 21-ročného Oldricha a jedného mladistvého 15-ročného Štefana. Obvineným hrozí v zmysle trestného zákona za zločin lúpeže trest odňatia slobody na 3 až 8 rokov. U mladistvého sa trest spravidla znižuje na polovicu. Vyšetrovateľ zároveň spracoval podnet na návrh na väzobné trestné stíhanie obvineného Emanuela a Oldricha.

Asi hodinu po tomto skutku bola na Mlynskej ulici lúpežne prepadnutá 23-ročná žena. Tri neznáme osoby chytili poškodenú zozadu, pričom ju ťahali za vlasy. Jedna z páchateliek jej strhla z pleca kabelku, v ktorej mala poškodená mobilný telefón, finančnú hotovosť a osobné doklady. Pri útoku neutrpela žiadne vážne zranenie. Krádežou jej vznikla škoda vo výške 370 eur.

Nakúpdoma.sk - eshop - Byt a domácnosť, elektronika a spotrebiče, šport a fitness, kuchyňa, pánska a dámska móda, obuv, Topshop produkty, alko-nealko nápoje, kozmetika

Kriminalisti z Levíc na druhý deň na základe získaných operatívnych poznatkov zadržali mladistvú 16-ročnú Kristínu, 18-ročnú Tinu a 21-ročnú Katarínu. Po vykonaných výsluchoch a potrebných úkonoch vyšetrovateľka Odboru kriminálnej polície obvinila zo zločinu lúpeže 21-ročnú Katarínu z Levíc. Za tento zločin jej hrozí v prípade preukázania viny trest odňatia slobody na 3 až 8 rokov. Z prečinu výtržníctva bola vyšetrovateľkou obvinená 16-ročná Kristína a 18-ročná Tina. Obidvom obvineným hrozí za tento skutok zo zákona trest odňatia slobody na tri roky.

zdroj: KR PZ Nitra

POZRITE SI TIEŽ:

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť

PhDr. Soňa Kosorinová, klinický psychológ a psychoterapeut, Levice

Hľadaj v Leviciach a v okolí

Montáž a servis poplašných a zabezpečovacích systémov Levice a okolie - Mont Servis MaR elektro Tibor Budai
 Služby24 - Upratovacie práce - tepovanie áut

Ardox, reklamná agentúra.

Tieto stránky používajú súbory cookies.

Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s tým, že ich môžeme používať.

Dobre