08142020pia
Proficon Vodomerná šachta - projektovanie výrobkov z betónu či vodomernú šachtu, štandardizované betónové kocky či betónové stĺpy, preprava stavebných materiálov

Albánsko - neobjavený raj Európy

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

Milí čitatelia, obľúbených a dlhoročných destinácií sme vám už priniesli neúrekom. Vydajte sa dnes preto spolu s nami objaviť niečo celkom iné, nové a netradičné. Predstavujeme vám minuloročnú novinku, neobjavený raj Európy - Albánsko. Popustite tak uzdu svojej fantázii a presuňte sa v myšlienkach do krajiny hôr histórie a neobjavených miest, do Albánska.

Albánsko - neobjavený raj Európy - Pláž pred hotelom Fafa Durres.

Pláž pred hotelom Fafa Durres.

Albánsko, hornatá krajina na Balkánskom polostrove sa dá považovať za krajinu rozdelenú na dve časti. Na jednej strane sa ocitáte v krajine plnej chudoby, v ktorej je priam nemožné nájsť kvalitnú cestu či informačnú tabuľu, na druhej strane však zablúdite do destinácie, ktorá vás očarí množstvom historických pamiatok, širokými piesočnatými plážami či kvalitne vybavenými hotelovými rezortmi.

Napriek tomu, že je cestovný ruch v Albánsku ešte stále v štádiu rozvoja, dovolenkárom ponúka niekoľko typov ubytovania a to od hostelov, či víl až po hotely a romantické penzióny.
Strávili ste deň relaxovaním na horúcej pláži, no premýšľate, čo s načatým dovolenkovým večerom? Zbavte sa predsudkov a s chuťou sa pustite do ochutnávky albánskej gastronómie, v ktorej zažijete spojenie hneď niekoľkých exotických kuchýň a to tureckej, gréckej i talianskej. V albánskej reštaurácií na vašom stole rozhodne nebude chýbať bukom, pšeničný alebo kukuričný chlieb, v jedálnom lístku nájdete rôzne druhy mäsa, v prímorských oblastiach samozrejme najrôznejšie rybacie špeciality.

Albánsko - neobjavený raj Európy - Pláž v stredisku Durres.
 
 Pláž v stredisku Durres.

Hoci Albánsko nepatrí na zoznam najvyhľadávanejších destinácií, i tu môžete nájsť množstvo zaujímavých oblastí, ktoré vám svojou krásou vyrazia dych. Dych vyrážajúcou oblasťou je práve pobrežie Jónskeho mora, ktoré sa pýši svojou čistotou a nádhernou sýtomodrou farbou. Takisto ovplýva mnohými romantickými zátokami a zálivmi, ktoré akoby členia pobrežie na menšie súkromné pláže.

Obrovským lákadlom je Albánska riviéra, tvorená úzkym pásom takmer nedotknutých piesočnatých pláží, ktorý pokračuje až po prístav Vlóra. Takmer celé pobrežie je lemované voňavými pomarančovníkmi, citrónovníkmi či olivovníkmi, vďaka ktorým prostredie dýcha exotikou. Keďže sú mnohé albánske oblasti takmer nedotknuté civilizáciou, v tejto prímorskej oblasti na rozdiel od iných dovolenkových destinácií nenájdete luxusné hotelové rezorty ani obrovské letoviská. Preto je okolitá panenská príroda unikátom. Ak sa rozhodnete dovolenkovať práve na Albánskej riviére, nevynechajte ani návštevu najväčšieho mesta Sarande, nachádzajúceho sa iba necelých 30 kilometrov od gréckeho ostrova Korfu.

Albánsko - neobjavený raj Európy - predaj suvenírov.
 
 Predaj suvenírov.

Hoci je albánsky cestovný ruch ešte stále v začiatkoch a momentálne neponúka toľko atraktivít ako iné dovolenkové destinácie, na jeho rozvoji krajina intenzívne pracuje. Budovanie nových turistických stredísk s kvalitnými hotelmi a službami krajine dodáva nový rozmer a je teda takmer isté, že o niekoľko rokov sa Albánsko zaradí na zoznam obľúbených a každoročne vyhľadávaných oblastí.

Dovolenka v Albánsku od viac ako 190 cestovných kancelárií.

zdroj a fotografie: Áčko-dovolenka.sk

Tieto stránky používajú súbory cookies.

Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s tým, že ich môžeme používať.

Dobre