12062019pia

Krajina pamiatok, pizze, vína a cestovín - Taliansko

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

Milí čitatelia, v našej predošlej letnej rubrike sme vám predstavili nádherné Grécko. V dnešnej rubrike sa presunieme do krajiny pamiatok, pizze, vína a cestovín, do Talianska. Taliansko je typickou stredomorskou krajinou s výborne rozvinutým cestovným ruchom, chutnou domácou kuchyňou a množstvom zaujímavých miest, ktoré bezpochyby stoja za návštevu.

Krajina pamiatok, pizze, vína a cestovín - Taliansko

Sardínia - Plaz Cala Luna

Návštevníci majú možnosť vybrať si z niekoľkých typov ubytovania a to od jednoduchého kempu pre menej náročných dovolenkárov až po niekoľko hviezdičkové hotely, pre náročnejších návštevníkov.
Krajina pamiatok, pizze, vína a cestovín - Taliansko - Kalábria - TropeaA aká by to bolo dovolenka bez ideálneho relaxovania na slnkom zaliatej pláži? Práve Taliansko sa môže pýšiť niekoľko kilometrovými pieskovými plážami, ktoré sa vyznačujú pozvoľným klesaním do mora, čím sa stávajú zaujímavými najmä pre rodiny s deťmi. Pláže sú i dostatočne široké, navyše obklopené promenádami plných obchodíkov.
Talianska kuchyňa už od nepamäti patrí medzi najznámejšie a tak ak sa rozhodnete dovolenkovať práve v Taliansku, neváhajte a doprajte si miestne špeciality. Medzi tie najchutnejšie bezpochyby patria tradičné ravioly, ryby na najrôznejšie spôsoby a samozrejme najznámejšia pizza.

Taliansko, krajina "v tvare čižmy" je členená na dve polovice, pričom jednu obmýva Jadranské more a druhú Tyrrhenské. Obe oblasti sú však doslova posiate ostrovmi, či už väčšími alebo menšími, lacnejšími či luxusnejšími.
Medzi najznámejšie a zároveň najväčšie talianske ostrovy patria ostrovy Sicília a Sardínia, ktoré sú výnimočné nádhernými plážami a kryštáľovo čistým morom, ktoré dokonale podčiarkuje prekrásna talianska príroda.
Ak patríte medzi milovníkov horúceho počasia, ostrov Sicília je vhodným miestom práve pre vás. Nachádza sa totiž iba 140 kilometrov od Afrického pobrežia, v dôsledku čoho je podnebie v tejto oblasti skutočne horúce. Na svoje si prídu i milovníci histórie, či výletov do blízkeho okolia. Ak sa rozhodnete dovolenkovať práve na Sicílii, neváhajte využiť možnosť výletu k stále činnej sopke Etna.

V prípade, že vás však Sicília príliš neoslovila, presuňme sa na západ, na ostrov Sardínia, Krajina pamiatok, pizze, vína a cestovín - Taliansko - Sicília - Taorminaktorý je s časti obmývaný Stredozemným morom. Sardínia vás okrem iného očarí prekrásnou prírodnou scenériou i pieskovými plážami, ktoré sú obklopované nádhernými skalnatými útesmi.
V prípade, že patríte medzi náročnejšiu klientelu, na svoje si prídete v oblasti Costa Smeralda, prezývanej aj Smaragdové pobrežie. Oblasť posiata desiatkami luxusnými hotelov je považovaná za letovisko boháčov a ak sa vám náhodou podarí stretnúť filmovú hviezdu, či kráľovskú rodinu verte, že práve tu to nie je ničím výnimočným. Hoci patrí Smaragdové pobrežie medzi najdrahšie oblasti v Sardínii, i tu je možné nájsť hotely strednej kategórie, či dokonca kempy.

Návštevníkov takisto lákajú aj menšie talianske ostrovy, ako napríklad Capri, Elba či Ischia.
Na svete sú miesta, ktoré vyvolávajú nutkavý pocit, aby sa na ne človek vrátil. Tento pocit u vás určite vyvolá návšteva ostrova Capri, ktorý je považovaný za jeden z najkrajších ostrovov na svete.
Ostrov Capri sa nachádza v Tyrrhenskom mori, v Neapolskom zálive približne 35 kilometrov od známeho mesta Neapol. Unikátom tohto malebného ostrova je jaskyňa Grotta Azura, do ktorej je možné vplávať loďou priamo z mora.

Ak u vás krajina cestovín a dobrého vína napokon zvíťazila, na záver vám ponúkame ešte niekoľko zaujímavých typov, bez ktorých by dovolenka v Taliansku nebola tou pravou. Jedným z typov je i návšteva známeho prístavu Janov, prehliadka šikmej veže v Pise, výlet do kresťanského mestečka Vatikán, či pobyt v romantických Benátkach. Neodmysliteľnou súčasťou Talianska je však hlavné mesto Rím, ktoré si vás podmaní svojou historickou atmosférou.

Viac info na Áčko-dovolenka.sk a na tel. čísle: 0907 17 57 37

Krajina pamiatok, pizze, vína a cestovín - Sardínia - Costa Smeralda

Sardínia - Costa Smeralda
 
Krajina pamiatok, pizze, vína a cestovín - Taliansko - Morské jaskyne na Sardínii
 
Morské jaskyne na Sardínii
 
Krajina pamiatok, pizze, vína a cestovín - Taliansko - Sardínia - Costa Smeralda - ostrov Budeli
 
Sardínia - Costa Smeralda - ostrov Budeli
 
zdroj a fotografie: Áčko-dovolenka.sk

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť

PhDr. Soňa Kosorinová, klinický psychológ a psychoterapeut, Levice

Hľadaj v Leviciach a v okolí

Montáž a servis poplašných a zabezpečovacích systémov Levice a okolie - Mont Servis MaR elektro Tibor Budai
 Služby24 - Upratovacie práce - tepovanie áut

Ardox, reklamná agentúra.

Tieto stránky používajú súbory cookies.

Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s tým, že ich môžeme používať.

Dobre