12072019sob

Prekrásne a históriou opradené Grécko, skvelý tip na letnú dovolenku

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

Milí čitatelia, leto je v plnom prúde a spolu s ním prišla i dlho očakávaná letná dovolenková sezóna. V spolupráci s cestovnou kanceláriou Áčko Travel, sme pre vás pripravili rubriku, v ktorej vás počas leta oboznámime s niekoľkými zaujímavými letnými destináciami. V dnešnej prvej časti našej rubriky vám predstavíme prekrásne, históriou opradené Grécko.

Prekrásne a históriou opradené Grécko, skvelý tip na letnú dovolenku

Kréta - pláž pred hotelom Corina Paloma.

Grécko, jeden z najstarších štátov sveta, je zaujímavé nielen pre svoju bohatú históriu ale i pre rozmanitú prírodu, či neopakovateľnú, pokojnú atmosféru, ktorá návštevníkov zvádza k sladkému ničnerobeniu. Práve sladké ničnerobenie si môžete vychutnať na nádherných kamienkových i pieskových plážach, popri azúrovo modrom mori.
Ak však vyhľadávate aktívny spôsob odpočinku, za návštevu určite stojí napríklad výlet na bájnu horu Olymp.
Grécku, krajine s rozvinutým cestovným ruchom zodpovedá i kvalita ubytovacích služieb. Návštevníci majú možnosť ubytovania sa v hoteli, penzióne či turistických ubytovniach. V prípade, že kladiete dôraz na väčšie súkromie, využite možnosť ubytovať sa v súkromných penziónoch.

Prekrásne a históriou opradené Grécko, skvelý tip na letnú dovolenku

Kréta - Rethymno2.

Neodmysliteľnou súčasťou každej dovolenky je i ochutnávka tradičnej kuchyne. Grécka domáca kuchyňa je vo všeobecnosti veľmi zdravá, vo väčšine jedál sa vyskytuje tradičný olivový olej. Medzi ďalšie preferované suroviny patria i ryby, syry, chutné šaláty a v neposlednom rade i morské plody.

Rozhodli ste sa dovolenkovať v Grécku, no stále neviete, ktorá oblasť je tou najvhodnejšou? Medzi dve najobľúbenejšie a najvyhľadávanejšie destinácie patrí Kréta a Rhodos.

Kreta - Rethymno2.JPG

Kréta - Damnoni Bay.

Najväčší ostrov Kréta je podobne ako mnoho iných gréckych ostrovov vyhľadávaný najmä pre nádhernú prírodu, prekrásne pláže, bohatý nočný život i zaujímavé historické pamiatky. Ak patríte medzi milovníkov histórie, práve na Kréte si prídete na svoje. Nájdete tu množstvo kláštorov či kostolíkov a takisto sa môžete nechať pohltiť atmosférou gréckych bájí či povestí, ktorou Grécko priam dýcha.

Ak sa rozhodnete navštíviť južnú časť Kréty, čakajú na vás prekrásne pláže a jedinečné zátoky, vhodné pre romantikov. Južná Kréta svojim návštevníkom ponúka i množstvo zaujímavých atrakcií, akými sú napríklad výlet na malebný ostrov Spinalonga, plavba na Ostrov Chrissi, návšteva palácu Knossos, či azda najzaujímavejšie dobrodružstvo Jeep Safari, pri ktorom máte možnosť spoznať divočinu a presunúť sa do oblasti, v ktorej takpovediac zastal čas.

Prekrásne a históriou opradené Grécko, skvelý tip na letnú dovolenku
 
Rhodos.

V poradí druhou najobľúbenejšou oblasťou v Grécku je ostrov Rhodos, vyhľadávaný najmä pre svoju bohatú históriu a množstvo prírodných krás. Dovolenku na gréckom Rhodose si môžete užívať už od mája až do konca októbra, pričom by ste nemali vynechať zaujímavosti, ktoré tento okúzľujúci ostrov ponúka. Za návštevu bezpochyby stojí hlavné mesto Rodos,  luxusné turistické stredisko Ixia, eukalyptové mestečko Kolymbia, Faliraki - mestečko plné barov, bohaté na nočný život a takisto stredisko Kalithea, určené na šnorchlovanie. Vynechať by ste však určite nemali ani Údolie motýľov, v ktorom sa nachádza i múzeum. Celým údolím vedie turistický chodník a návštevníci majú možnosť vidieť najunikátnejšie motýle v celej Európe.

Prekrásne a históriou opradené Grécko, skvelý tip na letnú dovolenku

Zakynthos.

Ďalšou mimoriadne zaujímavou a obľúbenou oblasťou v Grécku je ostrov Zakynthos, inak nazývaný aj
"Najzelenší ostrov" alebo "Ostrov vôní". Najväčším lákadlom ostrova Zakynthos je prekrásna príroda, romantické pláže a takisto bohatý nočný život. Zrejme najväčšou výhodou je však pomerne krátky let, ktorý trvá maximálne dve hodiny, čím sa ostrov stáva ľahko dostupný najmä pre rodiny s deťmi.

Medzi ďalšie ostrovy, ktoré stoja za návštevu, patria určite i ostrov Lefkada, ostrov Korfu, či ostrovy Kos a Thassos, ktoré návštevníkom ponúkajú možnosť strávenia nádhernej dovolenky v prekrásnom prostredí, podčiarknutom zaujímavou históriu a bohatými tradíciami.

Dovolenka v Grécku od viac ako 190 cestovných kancelárií.

 zdroj a fotografie: Áčko-dovolenka.sk

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť

PhDr. Soňa Kosorinová, klinický psychológ a psychoterapeut, Levice

Hľadaj v Leviciach a v okolí

Montáž a servis poplašných a zabezpečovacích systémov Levice a okolie - Mont Servis MaR elektro Tibor Budai
 Služby24 - Upratovacie práce - tepovanie áut

Ardox, reklamná agentúra.

Tieto stránky používajú súbory cookies.

Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s tým, že ich môžeme používať.

Dobre