04242024str

Hokejový výsledok ako sa patrí, aj keď s nešťastným koncom pre Levičanov

Hokejový výsledok ako sa patrí, aj keď s nešťastným koncom pre LevičanovHK Iskra Partizánske - HK LEVICE 8:7 (1:4; 4:0; 3:3)

Góly LV: 4. Matejov (Filip), 6. Varga (Dobrý, Ozimák), 11. Varga (Gálik) 20. Varga (Dobrý), 49. Dobrý (Varga, Ozimák), 52. Dobrý (Ozimák, Varga), 54. Varga (Ozimák)

Zostava LV: Burda - Horváth, Šebo, Matejov, Filip, Vaško - Kasana, Gálik, Varga, Dobrý, Ozimák - Drgoň, Pitlanič, Kmeť L., Kmeť M., Mäsiar - Majerský

Vylúčenia: 3:9 +Matejov (Levice) 10 min. nešportové správanie

Strely: 55:53

Levičania nastúpili na zápas bez štyroch hráčov základnej zostavy koncentrovane a už na začiatku 6.minúty viedli po góloch Matejova a Vargu 0:2. V polovici prvej tretiny domáci znížili na rozdiel jediného gólu ale už o 37 sekúnd Varga zvýšil na 1:3. Keď 17 sekúnd pred koncom prvej tretiny zvýšil opäť Varga na 1:4 zdalo sa, že o zápase je rozhodnuté. Druhá tretina bola pre hostí ako zo zlého sna. Po chybách v obrane domáci otočili zápas za 11 minút z 1:4 na 5:4! Na začiatku tretej tretiny dokonca zvýšili domáci na 6:4 a ešte mali výhodu trestného strieľania, ktoré však brankár Burda zneškodnil. V 52.minúte domáci zvýšili už na 8:5 a zdalo sa, že je rozhodnuté. Hostia však nezložili zbrane a o 30 sekúnd znížili na 8:6 a v 54.minúte vo vlastnom oslabení strelecky disponovaný Varga znížil na 8:7. Od tejto chvíle hrali Levičania veľmi bojovne a vyvinuli veľkú snahu o vyrovnanie avšak 45 sekúnd pred koncom dostali trest za veľký počet hráčov na ľade. Aj napriek tomu sa 13 sekúnd pred koncom rútil hráč hostí na brankára domácich ale svoju šancu nevyužil. Diváci videli zaujímavý a veľmi dobrý zápas s veľkým počtom gólov. Domáci nastúpili s niekoľkými hráčmi prvoligových Topoľčian. Súťaž bude určite vyrovnaná a diváci sa môžu tešiť na dobré zápasy o čo svedčia aj ostatné výsledky.