10042022uto

Ing. Ján Šuľa, prezident FK Slovan Levice: Zostaňte nám verní...

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

Ing. Ján Šuľa, prezident FK Slovan Levice: "Zostaňte nám verní..."LEVICE 23. júna 2012 - Futbalová sezóna 2011/2012 sa skončila, pričom pre futbalový klub Slovan Levice môžeme hovoriť o sezóne úspešnej. Vo štvrtej najvyššej futbalovej súťaži na Slovensku - Majstrovstvách regiónu - Západ skončili Levičania na 2. mieste, čo im teoreticky zaručovalo miestenku v baráži o postup do tretej najvyššej futbalovej súťaže na Slovensku - do 3. ligy.

Situácia sa každý deň mení a od 22. júna sme získali neoficiálne informácie, že pre neúčasť jedného futbalového klubu z 3. ligy sa otvorila jedna miestenka pre levický klub. Táto skutočnosť totiž zaručuje Levičanom priamo postup do 3. ligy aj bez baráže. O tom, aká je súčasná situácia, ale aj o zhodnotení uplynulej sezóny sme sa porozprávali s prezidentom FK Slovan Levice Ing. Jánom Šuľom, ktorý nám na naše otázky ochotne odpovedal.

 

Ako by ste zhodnotili uplynulú futbalovú sezónu z pohľadu prezidenta FK Slovan Levice?

Bola to veľmi ťažká sezóna, počas ktorej sme formovali činnosti v celom klube od mládežníckych mužstiev až po Á-čko.
Za cieľ sme si dali čo najvyššie umiestnenie a to sa nám podarilo. Skončili sme na druhom mieste, z ktorého je predpoklad postupu do vyššej súťaže. Ako nováčik súťaže s mužstvom s najnižším vekovým priemerom v Majstrovstvách regiónu - Západ to považujem za veľký úspech.


Počas sezóny sa v klube udiali viaceré zmeny v kádri. Na základe čoho sa tieto zmeny zrealizovali?

Všetky zmeny boli vykonané za účelom dosiahnutia čo najlepších športových výsledkov,  skvalitnenia herného prejavu a správneho fungovania mužstva.Verejnosť možno ani netuší, čo všetko spadá pod hlavičku prezidenta futbalového klubu, alebo pod hlavičku generálneho partnera. Vedeli by ste opísať, čo všetko spadá do tejto funkcie v rámci organizácie a zabezpečovania v klube?

Na to by asi bolo potrebné celé jedno vydanie novín a ani si nemyslím, že to ľudí zaujíma. Tí čo s tým robia, vedia čo všetko takáto práca obnáša. Podstatné sú výsledky a výsledkom nášho pôsobenia v levickom futbale bol postup vlani a postup aj tento rok (aspoň dúfam, pretože definitívne to bude známe po vydaní oficiálnej správy ŠTK SFZ).


Ako by ste zhodnotili, alebo opísali financovanie futbalového klubu a v tomto ohľade aj spoluprácu s mestom Levice?

Peňazí do futbalu ide z mesta žalostne málo a aj to zaplatíme mestu naspäť vo forme nájomného za štadión a služby. Jedna mesačná faktúra za dopravu (vrátane mládežníckych mužstiev) je toľko ako ročný príspevok mesta.
Naším cieľom je na podporu futbalu pritiahnuť viac firiem, no zatiaľ nikto nejaví žiaden vážny záujem, zostáva to stále len pri sľuboch. Bez podpory podnikateľských subjektov tento šport nemôže prežiť. My sme ukázali, že sa to dá - 2 postupy za rok a pol nášho pôsobenia, klub je konsolidovaný, má jasné ciele a stratégiu.

Vyzývam týmto firmy, ktoré majú možnosti, nech prispejú do tohto športu.


Ako by ste zhodnotili návštevnosť domácich zápasov počas celej uplynulej sezóny?

Počas jesene to bolo celkom dobré, jarná návštevnosť nebola na takej úrovni, ako som čakal.


Na domáce ako i na zápasy vonku chodila počas celej sezóny početná skupina fanúšikov. Ako by ste zhodnotili fungovanie fan klubu/fanúšikov počas celej sezóny?

Máme dve skupiny fanúšikov. Jedni sú pasívni a ich priazeň ku klubu sa odvíja od toho, či vyhráme, alebo prehráme.
Druhí sú aktívni a fandia nám, či sa nám darí, alebo nedarí. Dokážu často krát urobiť výbornú atmosféru. Pre hráčov je povzbudzovanie nesmierne dôležité.


Ing. Ján Šuľa, prezident FK Slovan Levice: "Zostaňte nám verní..."Dnes je už jasné, že Levice postúpili do vyššej súťaže - do 3. ligy aj bez baráže. Na základe čoho vznikla táto situácia?

Počkajme si na oficiálnu správu ŠTK SFZ. Takáto situácia nastáva, pokiaľ sa niektoré kluby odhlasujú z vyšších súťaží, alebo sa neprihlásia, alebo nemajú záujem o postup.

 

Ako by ste zhodnotili prácu trénera A-mužstva ako i trénerov mládeže a celého realizačného tímu počas uplynulej sezóny?

Pán Prochotský je skvelý odborník, výsledky jeho práce hovoria za všetko, veľmi si ho vážim.

Všetci v klube, celý realizačný tím pracujú s obrovským nasadením.

 

Aké budú ambície klubu do budúcej sezóny v 3. lige?

Opäť čo najvyššie umiestnenie.


Nastanú počas prestávky medzi starou a novou sezónou v kádri nejaké zmeny? Ak áno, aké?

Tím doplníme o 3 - 4 hráčov tak, aby sme hru skvalitnili a hlavne dokázali efektívnejšie premieňať gólové príležitosti.


Ktoré posty v kádri boli podľa Vás v uplynulej sezóne na veľmi dobrej úrovni a ktoré na slabšej?

Máme vyrovnaný káder a v zásade rozdiely nie sú, samozrejme môže sa stať, že niekomu jeden zápas nevyjde. Na úvod jarnej časti bol náš herný prejav ovplyvnený zraneniami prakticky všetkých naších útočníkov.


Chceli by ste do novej sezóny realizovať aj nejaké rekonštrukčné práce, resp. stavebné úpravy na futbalovom štadióne, či v priestoroch futbalového štadióna?

Štadión patrí mestu a spravuje ho Správa športových zariadení. Teraz sa realizuje automatické zavlažovanie ihriska, čo prispeje ku skvalitneniu povrchu.


Chceli by ste niečo odkázať všetkým fanúšikom levického futbalu?

V prvom rade sa im chcem poďakovať za dôveru a za to, že nás povzbudzujú a chodia na zápasy. Futbal hráme pre nich, bez nich by to nemalo žiaden význam.
Vlani sme ako darček ku storočnici dali levickým fanúšikom postup do IV. ligy a tohto roku zase postup do III. ligy.
Zostaňte nám verní.


Za poskytnutý rozhovor ďakujeme prezidentovi FK Slovan Levice Ing. Jánovi Šuľovi.

V prípade oficiálnej správy ŠTK SFZ o postupe FK Slovan Levice do 3. ligy Vás budeme informovať.

zdroj a fotografia: www.leviceonline.sk

Tieto stránky používajú súbory cookies.

Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s tým, že ich môžeme používať.

Dobre