Basketbal a basketbalové správy z Levíc

Vicemajstra z Prievidze Levičania zaskočili - fotografie a rozhovory

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)
LEVICE 5. októbra 2014 - Dráma ako má byť! Fanúšikovia mužského basketbalu sa dočkali už aj v Leviciach, keď v sobotu 4.10.2014 v domácej športovej hale mužstvo Levických Patriotov pod vedením Ladislava Lutovského privítali v úvodnom kole nového ročníka Slovenskej basketbalovej ligy (SBL) favorizované mužstvo z Prievidze, ktoré v predchádzajúcej sezóne hralo finále ligy.

Vicemajstra z Prievidze Levičania zaskočili - fotografie a rozhovory

Mužstvo pod vedením Krunoslava Krajnoviča bolo v dnešnom zápase jednoznačne favoritom zápasu, no dianie na ihrisku tomu veľmi nenasvedčovalo. Celý zápas bol mimoriadne vyrovnaný a o dramatické basketbalové chvíle nebolo núdze a tak sa zaplnené hľadisko malo naozaj na čo pozerať. Levičanom nechýbala bojovnosť a aj napriek niektorým chvíľam, keď sa zdalo, že im súper bodovo ujde, nestratili koncentráciu a súperov náskok dotiahli. Asi najdramatickejší moment nastal úplne v poslednej sekunde zápasu, keď za stavu 65:64 už už letiacu loptu do domáceho koša vyrazil Oluič a tak sa domáci mohli mimoriadne tešiť z prekvapujúceho víťazstva Patriotov nad favoritom z Prievidze.
Vicemajstra z Prievidze Levičania zaskočili - fotografie a rozhovory
BK Levickí Patrioti – BC Prievidza 65:64 (32:29), Štvrtiny: 17:13, 15:16, 9:14, 24:21

Body za LV: Igrutinovič 23, Oluič 12, Klár, Rusín po 10 – Marič 15, Hovaňák 14, Jefferson 11
Body za BC: Maric 15, Hovaňák 14, Jefferson 11, Miljkovic 8, Klaric 7, Batina 6, Vasilic 3

Divákov: 1400

Pozápasové rozhovory:

Ladislav Lutovský, tréner BK Levickí Patrioti: "V dnešnom otváracom zápase sezóny sme chceli potešiť domácich divákov, v kútiku duše som dúfal, že dnes môžeme vyhrať. Hlavným cieľom tohto zápasu bolo odohrať dobrý zápas, napokon sa nám podarilo dokonca aj zvíťaziť. Je však ešte vidno malú nezohratosť nášho tímu, v niektorých situáciách, povedal by som, že sme vyzerali dosť trápne. Je to však spôsobené tým, že nám odpadlo dosť prípravných zápasov a budeme to musieť počas sezóny dolaďovať. Musím chalanom poďakovať, že bojovali dokonca, nevzdali sa a aj keď bol nepriaznivý stav, chalani sa nepoložili a hrali sme svoju hru. V prvom polčase sme zaostávali niekoľkými loptami na doskoku v obrane a v útoku. V druhom polčase to bolo opticky takisto, aj keď sme súpera preskákali o štyri lopty. Je na čom pracovať, zápas nám odkryl niektoré slabiny. Som veľmi rád, že sme vyhrali. Chcel by som pogratulovať všetkým chalanom, ktorý do zápasu zasiahli. Na konci zápasu som bol veľmi nervózny, pretože z troch time-outov chalani ani raz nesplnili to, čo mali. Sme sa na niečom dohodli a aj ich nedisciplinovanosťou sme mali viac šťastia, keďže súper robil chyby. Prievidza ma neprekvapila, očakával som takýto ich výkon, možno ešte o niečo lepší."
Vicemajstra z Prievidze Levičania zaskočili - fotografie a rozhovory
Krunoslav Krajnovič, tréner BC Prievidza: "Nie sme spokojní s výsledkom. Naše mužstvo je v priemere o 5 rokov staršie, ako mužstvo Levíc, hovorila za nás skúsenosť, no bohužiaľ nám to dnes nepomohlo. Myslím, že sme zápas prehrali v tretej štvrtine, keď sme viedli o 7 bodov a následne sme tri lopty zahodili do autu. Takému skúsenému mužstvu sa to nemôže stávať. Práve najskúsenejší hráči boli najnetrpezlivejší. Čo môžem dať na seba je to, že keď sme viedli o 7 bodov a Levice dali za sebou päť, nedal som time-out. Ja som však hráčom veril, veril som, že sa z toho dokážu prebrať, no vidím, že som sa mýlil. Mali sme veľmi zlú obranu jeden na jedného, z ktorej sme prakticky nič neubránili a boli sme príliš mäkkí. Dnes sme prehrali s mužstvom, s ktorým by sme mali vyhrávať. Fakt, že na papieroch sme ako favoriti, nič neznamená. Mužstvo sa musí ukázať na ihrisku a dnes sa tento fakt vyvrátil. Mali sme zdravotné problémy, 40. minút hráme s jedným rozohrávačom. Dnes to bol prvý zápas v sezóny a aj napriek tomu, že bola dosť veľká nervozita, tento zápas sme mali zvládnuť. Veľa sme dnes súperovi dovolili a potom sa veľmi ťažko doťahuje. Levice ma dnes neprekvapili. Mali sme ich prečítaných a vedeli sme na každého jedného hráča, čo máme hrať a čo máme robiť. Prehrali sme na malých detailoch, ktoré rozhodli zápas. Na konci zápasu sme sa skoro vrátili do hry, škoda tej poslednej lopty, ale tak to asi malo byť."

Aktuálna tabuľka:
1. MBK Handlová 2
2. MBK Rieker Com Therm KN 2
3. BK Inter Incheba BA 2
4. VŠEMvs Karlovka BA 2
5. BK Levickí Patrioti 2
6. BC Prievidza 1
7. BK SPU Nitra 1
8. Iskra Svit 1
9. ŠKP Banská Bystrica 1
10. 04 AC LB Spiš. Nová Ves 1

Najbližší zápas - 2. kolo - streda 8. október 2014 o 18:00:
ŠKP Banská Bystrica - BK Levickí Patrioti


Pozrite si naše fotografie zo zápasu 1. kola Slovenskej basketbalovej ligy (SBL) mužov BK Levickí Patrioti - BC Prievidza zo dňa 4.10.2014 TU.

Pozrite si aj ďalšie fotografie z tohto zápasu TU.

zdroj a fotografie: Mgr. Andrej Budai, www.leviceonline.sk