10012023ned

Rozhovor s Michalom Ágom - Vynorili sa mi mnohé spomienky...

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

Rozhovor s Michalom Ágom Vynorili sa mi mnohé spomienkyLEVICE 2. septembra 2011 - Michal Ág je ostrieľaným levickým hudobníkom, ktorý už má za sebou odohraných niekoľko rokov. Pôsobil vo viacerých hudobných formáciách, aktuálne je členom levickej skupiny Achsar. Michal, známy predovšetkým ako líder punk-rockovej ex-kapely Popollnica, ale i ex-skupiny Sick Dog, si zahral na spomienkovom koncerte levických ex-kapiel v Kaviarni na korze v Leviciach 19. augusta 2011 s pôvodnou zostavou skupiny Popollnica. Neváhali sme a spýtali sme sa ho na jeho pocity po tomto spomienkovom koncerte.

 

 

Aké máš pocity z toho, že ste si zahrali v pôvodnej zostave skupiny Popollnica?

"Bol to v podstate iba taký projekt na dnešný večer. Pocity sú však úžasné, vynorili sa mi mnohé spomienky a navyše, koncert dopadol tak, ako dopadol. Som viac ako šťastný a mám z toho veľkú radosť."

Je tu perspektíva Vášho ďalšieho vystúpenia v rámci pôvodnej zostavy Popollnice?

"Bavili sme sa o tom, ale nedá sa o tom povedať ešte nič konkrétne. Sami však vidíme, že odozva od divákov je naozaj veľmi príjemná. Nebavili sme sa o tom ešte tak naozaj vážne."

Nemyslíš si, že táto skvelá odozva divákov na Váš koncert, by Vás nemohla prehovoriť?

"Určite mohla, nám sa to veľmi páčilo. Každý z nás však máme svoje projekty, nie je to však úplne uzavreté."

Určite Vás ako členov pôvodnej zostavy Popollnice spájajú mnohé veci, ktoré sú to?

"Najviac nás určite spája minulosť, súčasnosť je už trochu iná, nakoľko sa ja venujem metalovej kapele, bubeník sa venuje progresívnej kapele, basgitarista nehrá a gitarista je v Poľsku. Je to teda trocha extrémne rôznorodé. Tá minulosť nás jediná spája, čo sa týka hudby."

Čo bolo vlastne dôvodom, že skupina Popollnica zanikla?

"Hlavným dôvodom rozchodu kapely bola skutočnosť, že vznikla kapela Sick Dog a taktiež aj to, že sme sa chceli uberať úplne iným smerom, ako bol žáner Popollnice. Hrali sme úplne inú hudbu a chceli sme byť úplne inde."

Rozhovor s Michalom Ágom Vynorili sa mi mnohé spomienky

Aj napriek tomu, že ste mali takú veľkú odozvu od divákov?

"Aj napriek tomu. Išli sme úplne iným smerom."

V súčasnosti je to však vo viacerých kapelách tak, že jednotlivý členovia majú súčasne aj viac projektov. Nemyslíš si, žeby to takto mohlo fungovať aj u Vás?

"Ja som chcel dať dokopy skôr kapelu Sick Dog, ktorá je aktuálnejšia ako Popollnica. Na druhej strane, Sick Dog nemal nikdy takú odozvu, akú mala Popollnica, takže to dosť láka do tej Popollnice. Každopádne uvidíme, aká bude budúcnosť.

Chcel by som týmto poďakovať všetkým, čo nás celých 11 rokov, aj napriek tomu, že nehráme, sa na nás stále pýtali, kde sme, čo sme a či fungujeme. Som veľmi rád, že sme mali chuť takto sa znova stretnúť a že sme spravili tento koncert," s radosťou uzavrel hudobník Michal Ág.

Ďakujeme Michalovi za rozhovor a v mene portálu Leviceonline.sk mu prajeme všetko len to najlepšie a veľa úspechov v jeho ako osobnom, tak i v hudobnom živote.

zdroj: Mgr. Andrej Budai, foto: archív skupiny Achsar

Tieto stránky používajú súbory cookies.

Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s tým, že ich môžeme používať.

Dobre