08082020sob
Proficon Vodomerná šachta - projektovanie výrobkov z betónu či vodomernú šachtu, štandardizované betónové kocky či betónové stĺpy, preprava stavebných materiálov

Rozhovor s hudobnou skupinou Rebelsky

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

Rozhovor s hudobnou skupinou RebelskyLEVICE 7. novembra 2011 - V našom seriály predstavovania hudobných skupín a muzikantov z mesta Levice a okolia pokračujeme. Tentoraz sme si do hľadáčika zobrali kapelu, ktorá na hudobnej scéne pôsobí už vyše 5 rokov a má už svoje rockové meno. Táto rocková kapela prešla už viacerými zmenami v obsadení jej členov, posledný rok je však stabilná a pätica ostrieľaných muzikantov na čele s charizmatickou speváčkou žnie mnohé veľké úspechy. Oslovili sme zakladateľa skupiny a súčasne jej bubeníka Ondreja "Emsyho" Sirotu a porozprávali sme sa s ním o začiatkoch, ako i o súčasnom pôsobení kapely na slovenskej hudobnej scéne.

Prečo ste si vybrali práve názov skupiny Rebelsky a ako tento názov vznikol?

Zaujímava otázka, ale má svoju históriu. Kapela RebelSky mala byť vlastne len istým projektom, ktorá bude hrať covery, avšak neskôr sa to rozrástlo až do regulérnej kapely. A o názve, pred tým som pôsobil v kapele, ktorá sa volala Rebel´s Hearts, ktorá bola skvelá, robili sme dobré pesničky a dosahovali sme aj úspechy. Z toho mi vyšlo, že nasledujúca kapela musí mať v názve slovo Rebel a Sky, čo prišlo spontánne. Je to niečo medzi nebom a peklom :)

Rozhovor s hudobnou skupinou Rebelsky

Kapela prešla mnohými zmenami. Je kapela v súčasnosti už v stabilnej zostave?

Ale áno, aj keď vždy keď došlo k nejakej zmene v kapele, som si vravel, že akurát tá zostava je už stabilná. Ľudí nevieme riadiť, ako by sme chceli, takže možno aj zostava, ktorá vyzerá byť ozaj stabilná, može byť zajtra už minulosťou. Ja však verím, že táto zostava dosiahne ešte svoje vrcholy a bude stabilná.


Ako dlho pôsobí kapela v tejto súčasnej zostave?

V tejto zostave? Asi to bude rok, keď si zoberieme, že s Krivom sme prvú akciu odohrali, tuším niekedy v septembri minulého roka, takže je to rok.

Rozhovor s hudobnou skupinou Rebelsky

Predstavili by ste jednotlivých členov kapely?

Ondro "Emsy" Sirota - drumz, Mathus Šurka - guitar, Marek "MetalWarrioR" Meňhart - guitar, Diana Hokšová - spev, Majo "Krivo" Kriváň - basa.


V kapele máte jedinú ženu - speváčku Dianu. Ako zapadla do skupiny plnej chalanov a ako by ste hodnotili jej účinkovanie v kapele?

Ale samozrejme veľmi dobre. Diana je super, berie nás ako chalanov, ktorý majú občas sexistické narážky, ale len v medziach slušnosti a určite kvôli tomu, že je žena, nedošlo ešte k nejakým konfliktom a verím, že ani nedôjde. Nám to pomáha, nakoľko okrem toho, že Diana skvele spieva, je aj pekná a vie sa sexi obliecť, čo je dnes dosť dôležitá vec v muzike. Sme s ňou spokojní.

Rozhovor s hudobnou skupinou Rebelsky

V kapele už predtým pôsobili ženy, čo sa stalo, že z kapely odišli?

Na toto neviem odpovedať, to by si sa mal opýtať priamo Lenky, u mňa problém nebol.


Ako vlastne kapela Rebelsky vznikla a kedy?

Časť z histórie som už popísal hore v prvej otázke, no a ostatné...pôsobíme na scéne zhruba 5-6 rokov a veľa krát sa menila zostava. Odohrali sme množstvo koncertov doma, ako aj v zahraničí. Taktiež nejaké súťaže a čo je najzaujímavejšie, veľa hráme mimo okres a mimo mesta Levice. Za posledný čas stredné a východné Slovensko, čo nás teší. Natočili sme 4 demosnímky, každý s inou zostavou. Robili sme predkapelu mnohým Slovenským interprétom /Desmod, Tublatanka, atď./, snáď zatiaľ najväčšia akcia bola účasť na Festivale Rock pod kameňom, kde sme si zahrali s kapelami ako Edguy, Sonata Artica, Guano Apes, atď. Je to super pocit, keď Vás už aj organizátori zaraďujú do vyššej "ligy" Slovenskej
rockovej scény. Nesmiem zabudnúť na účasť v "súťaži" o predkapelu na koncerte Olympicu a DEsmodu na Ťerchovskom Budzogáni, kde sme získali 5100 hlasov, čo je vynikajúci úspech pre "neznámu" kapelu. Skončili sme druhí a bez podpory miestnych, alebo iných médií ako víťazná kapela. Ďalším úspechom bolo víťazstvo v rockovej hitparáde rádia Hornet, opäť východ Slovenska. Za všetky tieto úspechy ďakujeme samozrejme našim fanuškom po celom Slovensku.

Rozhovor s hudobnou skupinou Rebelsky

Aký hudobný štýl vlastne kapela hrá?


Žiadny muzikant, tým pádom ani ja, nemám rád túto otázku. Muzika može byť len zlá, alebo dobrá. Prípadne vážna, folklórna, komerčná, alebo naopak undergroundová. My hráme rockovú hudbu a kto si ju už kde zaradí, zaškatuľkuje, je už na ňom.


Aké máte ciele s kapelou?

Samozrejme natočiť konečne prvé reálne CD-čko a vydať ho, už je na čase. Chceme čo najviac koncertovať a možno trošku poškulovať aj po rádiach...

Rozhovor s hudobnou skupinou Rebelsky

Kto je lídrom kapely, kto má na starosti texty, kto skladá hudbu?

Myslím, že nie je tajomstvo, že do dnešnej doby robím väčšinu skladieb ja, ale samozrejme celá kapela dotvára aranže a skladbu ako takú. Ale už sa ukazujú prvé lastovicky tvorby aj ďalších členov RS, čo ma nesmierne teší, pretože tým bude muzika, aj skladby trochu rôznorodejšie. Uvidíme, čas ukáže.


Ako by ste charakterizovali postavenie hudobného štýlu, ktorý hráte na Slovenku a v regióne mesta Levice a okolia?

Hovadská otázka...myslím, že rocková muzika je a bude vždy žiadaná, masová a živelná. Festivaly si bez nej neviem predstaviť, takže postavenie je dobré.

Rozhovor s hudobnou skupinou Rebelsky

Ako by ste charakterizovali hudobnú scénu v regióne mesta Levice a okolia?

Nuž..som rád, že aj v Leviciach a v okolí pôsobí aká taká scéna, sú tu pokusy o originalitu, ale bohužiaľ, nie je to ľahké. Mladí muzikanti nemajú prirodzené vzory medzi staršími muzikantmi, tí starší sa zase o mladých nezaujímajú. Potom je samozrejmé, že kapely tvoria priemernú hudbu a nemajú často krát základné znalosti z produkovania skladieb, textov,
ozvučovnia, atď., atď. Ale samozrejme, sú aj svetlé výnimky, len na taký okres, ako sú Levice, sú dve tri kapely s dobrou tvorbou málo. Ale bude to aj istou nevraživosťou samotných muzikantov voči konkurencii, nepomáhajú si, hádžu si polená pod nohy a zabúdajú, že ide akurát tak o prd. My sme strašne radi, že nás volajú v rámci Slovenska od Záhoria až po východ Slovenska a že nás nevolajú do vlastného regiónu? Nuž, je to smutné, ale nikto nie je doma prorokom a strach je asi veľký pán...asi sa nás boja...hehe


Máte nejaké vzory, ideály? Čo počúvate?

Nuž aj muzika RS je preto tak dobrá, keď si ju môžem trochu pochvaliť, že každý z nás má iné hudobné vzory, inú muziku počúva a z každej z týchto vzorov a štýlov je poskladaná aj muzika RS. Konkrétne mená Ti nepoviem, lebo ako poznám  RS, tak od Death Metalu, až po Jazz sa počúva všetko. Rovnako ja, od power metalových srdcoviek alla Helloween, Edguy, atď., až po B.B.Kinga, proste všetko.

Rozhovor s hudobnou skupinou Rebelsky

Hráte hlavne vlastné piesne, alebo hráte aj prebraté?

Nuž určite, že vlastné prevládajú, ale samozrejme, koncerty treba okoreniť aj nejakými prevzatými. Z času načcas preberieme nejaký rockový evergreen, hehe.Chceli by ste Vašimi piesňami na niečo upozorniť? O čom hovoria Vaše piesne, alebo čo by ste chceli Vašimi piesňami dať najavo?

Tak toto je dosť ťažká otázka. Skladby z ranného obdobia RS boli dosť pochmúrne a vychádzali úplne z vnútra, ale časom som sa aj ja otvoril a už dnes môžes počuť v tvorbe RS aj skladby o životnom prostredí, o ničení našej planéty, alebo klasické skladby o láske. Odkaz? Nuž neviem, či chcem ja niečo odkázať skladbami, snažím sa ich písať skôr tak, aby sa v nich našiel každý jeden poslucháč.

Rozhovor s hudobnou skupinou Rebelsky

Kde Vás môžeme vidieť hrať v najbližšom období, príp. ešte v roku 2011?

Rozhovor robíme akurát v hluchom období. Leto máme odohraté a koncom roku 2011 pôjdeme do štúdia nahrať nejaké skladby a samozrejme budeme tvoriť nové skladby. Konkrétne koncerty zatiaľ nemám naplánované, ale keď prídu, určite sa to dozvedia naši fans na sociálnych sieťach, aj na Bandzone.


Ako strávila kapela leto 2011?

Vynikajúco, haha. Od februára do augusta 2011 kapela odohrala 10 koncertov po celom Slovensku, a to od Bratislavy až po Sninu. Hrali sme na najväčších motozrazoch, samozrejme sme mali sľubený aj Levický, ale ako to už býva s organizáciou Levického motozrazu, bez ostychu nám nepovedali, že nehráme, atď. Jednoducho amatérsky prístup. Samozrejme, nesmiem zabudnúť na Senecký zraz a zraz v Osrblí. To sú zase opaky Levického zrazu, profesionálny prístup, žiadny problém s financiami, perfektný motorkári, organizátori triezvi, proste super. Ďakujeme.

Rozhovor s hudobnou skupinou Rebelsky

Predstavili by ste svoju doterajšiu tvorbu?

Nuž, ako som písal vyššie, vydali sme, teda nahrali sme 4 demosnímky a niekoľko individuálnych skladieb. Tie demáče obsahujú prakticky väčšinu našej tvorby, myslím, že by bolo zbytočné tu rozpisovať názvy skladieb, treba si ich dôjsť vypočuť na naše koncerty. No a snáď už konecne vyjde aj ten album, čo plánujeme natočiť, ale nechcem predbiehať. Uvidime, čas ukáže.


Chceli by ste niečo odkázať svojim fanúšikom?

Pekne ich pozdravujeme, hehe. Nech počúvajú dobrú muziku a nech chodia na koncerty. A ešte jeden odkaz. Nech dávajú pozor, aby náhodou nezablúdili na nejakú techno párty, alebo koncert Rytmusa. To by bola asi sebevražda, haha.Za poskytnutý rozhovor ďakujeme Ondrejovi "Emsymu" Sirotovi a prajeme ako jemu, tak i jeho skupine Rebelsky všetko len to najlepšie, veľa zaujímavej hudobnej tvorby a nech sa im darí. Tešíme sa na ich nový album :)

Účinkovanie skupiny Rebelsky na hudobnej scéne budeme aj ďalej sledovať, preto sledujte naše stránky, v prípade akýchkoľvek noviniek v kapele Vás budeme určite na našich stránkach informovať.

Skladby skupiny Rebelsky si môžete vypočuť aj priamo na našich stránkach v našom online mp3 prehrávači.

Foto: Ladislav Kuštek, www.fotomagma.sk - pre zväčšenie fotografii, kliknite na ne.

skupina Rebelsky - Diana

skupina Rebelsky - Emsy Ondrej Sitora

Pozrite si ďalšie fotografie Ladislava Kušteka z koncertu Rebelsky tu.

zdroj: Mgr. Andrej Budai a Ondrej "Emsy" Sirota, foto: archív skupiny Rebelsky

Tieto stránky používajú súbory cookies.

Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s tým, že ich môžeme používať.

Dobre