01292020str

Zimný fotografický workshop s lektorom Robom Kočanom - Genius loci Banská Štiavnica

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)
Zimný fotografický workshop s lektorom Robom Kočanom - Genius loci Banská Štiavnica
LEVICE / BANSKÁ ŠTIAVNICA 10. februára 2016 - Regionálne osvetové stredisko v Leviciach zorganizovalo ďalší zimný fotografický workshop, ktorý prebehol neďaleko Banskej Štiavnice. Lektorom bol Robo Kočan, fotili sme Genius loci Banskej Štiavnice.

Genius loci Banská Štiavnica (Genius loci bol pôvodne v rímskej mytológií duch, ktorý ochraňoval isté miesto. Znázorňovali ho ako hada. Dnes sa tento termín často používa na označenie určitej charakteristickej atmosféry, ktorú má dané miesto. Často ide o malebné zákutia ľudovej a historickej architektúry, či miesta v prírode).

Izomer, s.r.o. - ATÓM - Sv. Michala č. 4, 4. poschodie, 934 01 Levice - hydroizolácie striech lepenkou, fóliou Fatrafol 810, zateplenie a montáž sedlových striech krovy a všetky druhy krytín.
Zimný fotografický workshop s lektorom Robom Kočanom - Genius loci Banská ŠtiavnicaLektor sa predstavil účastníkom svojou prezentáciou, svojim portfóliom. K našej téme fotografovania pripravil názorné ukážky a podrobne vysvetlil, čo a akým spôsobom majú fotografi fotografovať, čo si všímať, ako sa zmocniť témy. Počas nasledujúceho dňa sa účastníci premiestnili do Banskej Štiavnice, rozdelili sa do malých skupín a hľadali vhodné námety. V neskorých popoludňajších a vo večerných hodinách nasledovala úprava nafoteného materiálu. Lektor následne vyhodnotil práce fotografov, vysvetlil, ktorý záber sa podaril, ktorý menej, spoločne nachádzali ducha mesta. S uchopením a spracovaním témy boli lektor aj všetci účastníci spokojní.

Zimný fotografický workshop s lektorom Robom Kočanom - Genius loci Banská Štiavnica

Robo Kočan označovaný ako predstaviteľ tzv. slovenskej novej vlny, študoval na pražskej FAMU. Princípom jeho tvorby je hra. Rád nazerá svojím objektívom do priestorov poza oponu, ktoré nazýva Príbehy z druhej strany. Fotograf rád kreslí svetlom do tmy a hrá sa s tieňmi, čím vyjadruje fantáziu detského sveta a snívanie, ktoré si dospelí už nechcú dovoliť. Tajomné bytosti nám autor otvára v tieňohrách alebo tieňovom divadle, ktoré na diváka pôsobí nie ako fotografia, ale ako maľba. Vďaka takémuto pohľadu a spracovaniu nám otvára autor dvere do svojho tajomného alebo paralelného sveta.

LeviceUbytovanie.sk - Predpredaj zrekonštruovaných 1. - 4. izbových bytov na Kyjevskej ul. 7 v Leviciach.
Zimný fotografický workshop s lektorom Robom Kočanom - Genius loci Banská Štiavnica"Robo Kočan rozvinul fotografickú hravosť a radosť. Narába s dvojexpozíciami negatívov, pričom vznikajú tajomné krajinky s tancujúcimi postavičkami pripomínajúce mimozemské bytosti," charakterizoval jeho tvorbu známy fotograf Ľubo Stacho. Podľa neho Kočan patrí k výrazným predstaviteľom slovenskej fotografie ostatných dvoch desaťročí.

zdroj a fotografie: mk

POZRITE SI TIEŽ:

- Dni fotografie v Leviciach 2015 - 8. ročník medzinárodného fotografického festivalu

- Okresné kolá súťaží AMFO 2015 a CINEAMA majú svojich postupujúcich

- Zimný fotografický workshop na Počúvadle

- 42. ročník celoštátnej súťaže a výstavy amatérskej fotografie v Leviciach AMFO 2014

Mgr. Ervín Szalma - učiteľ - kandidát na poslanca Národnej rady Slovenskej republiky - voľte č. 20, krúžkujte č. 73
Andrej Budai photo - fotografické a video služby - svadby, oslavy, stužkové, promócie, plesy, rodinné a firemné stretnutia, akcie, podujatia, spoločenské, športové...

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť

PhDr. Soňa Kosorinová, klinický psychológ a psychoterapeut, Levice

Hľadaj v Leviciach a v okolí

Montáž a servis poplašných a zabezpečovacích systémov Levice a okolie - Mont Servis MaR elektro Tibor Budai
 Služby24 - Upratovacie práce - tepovanie áut

Ardox, reklamná agentúra.

Tieto stránky používajú súbory cookies.

Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s tým, že ich môžeme používať.

Dobre