07122020ned

Zuzana Pustaiová vystavuje svoje obrazy plné hry, absurdity a vtipu + fotografie a rozhovor

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

Zuzana Pustaiová vystavuje svoje obrazy plné hry, absurdity a vtipu fotografie a rozhovorLEVICE 19. novembra 2011 - V levickej Kaviarni na korze sa v piatok 18. novembra 2011 uskutočnila vernisáž výstavy levickej maliarky Zuzany Pustaiovej. Nadaná maliarka, ktorá je absolventkou Základnej umeleckej školy v Leviciach (ďalej ZUŠ Levice)  a v súčasnosti je študentkou Vysokej školy výtvarných umení v Bratislave (ďalej VŠVÚ) predstavila svoje obrazy, ktoré sú plné hry, absurdity a vtipu a ktorá berie inšpiráciu z každodenných situácii. Cieľom jej obrazov je hlavne pobaviť diváka a potešiť ho.

Samotná vernisáž sa začala živým vystúpením levického speváka Juraja Zaujeca, ktorý na gitare zahral a zaspieval pre autorku výstavy prekrásnu pieseň.

Nasledoval krátky recitál básne v podaní žiakov ZUŠ Levice a úvodnú pasáž vernisáže ukončila riaditeľka ZUŠ Levice Mgr. Darina Tóthová, ktorá predstavila tvorbu Zuzany Pustaiovej, ako i porozprávala o jej začiatkoch a jej pôsobení na škole. Následne samotná autorka výstavy privítala návštevníkov a poďakovala im za účasť na vernisáži.

Portál Leviceonline.sk bol pritom, oslovili sme Zuzanu Pustaiovú s niekoľkými otázkami.

Zaujímalo nás, čo ju inšpiruje do jej maliarskej tvorby. "Inšpiruje ma láska k umeniu, ku ktorému ma viedla pani učiteľka Cibulková. V podstate sú to každodenné situácie, dni, túžby, podvedomie. Každodenné podnety, ktoré sú súčasťou každodenného života", prezradila nám nadaná maliarka.

Zuzana Pustaiová vystavuje svoje obrazy plné hry, absurdity a vtipu fotografie a rozhovor

Taktiež nás zaujímalo...

Chceli by ste Vašimi dielami na niečo upozorniť?

Nie že upozorniť, ale skôr pobaviť diváka. Viac ho teda zabaviť, ako ho na niečo upozorňovať. Ide o to, aby to bolo pre neho skôr potešením, keď sa na to pozrie, aby mal z toho radosť.


Čo môžeme na Vašich obrazoch vidieť?

Hru, absurditu, vtip. Takto by som to charakterizovala.


Aké sú Vaše ciele, čo by ste chceli dosiahnuť?

Najprv by som chcela doštudovať vysokú školu, dúfam, že sa mi to podarí. Momentálne som v prvom ročníku VŠVÚ a potom sa uvidí. Zatiaľ to nejako neplánujem.


Nemáte teda vytýčené nejaké ciele s maľovaním...

Zatiaľ nie. Chcem dokončiť vysokú školu a potom, keď sa podarí, tak tiež doktorát.

Zuzana Pustaiová vystavuje svoje obrazy plné hry, absurdity a vtipu fotografie a rozhovor

Aké boli Vaše začiatky s maľovaním?

V podstate som od svojich 7 rokov začala navštevovať Základnú umeleckú školu, kde nás Alenka (učiteľka Mgr. Alenka Cibulková, pozn. redakcia) viedla k rôznym technikám, ktoré nám aj ukazovala. Začínala som s vodovými farbami, temperami a čím som bola staršia, tak som prechádzala k oleju a k akrylu.

Súčasne Vás pozývame na výstavu obrazov Zuzany Pustaiovej do levickej Kaviarne na korze, ktorá potrvá do 16. decembra 2011.

Pripravili sme pre Vás fotografie z vernisáže tejto výstavy. Všetky fotografie si môžete pozrieť v našej fotogalérií kliknutím toto miesto.

zdroj a fotografie: Mgr. Andrej Budai

Tieto stránky používajú súbory cookies.

Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s tým, že ich môžeme používať.

Dobre