04202024sob

Dušan Peter: "On sám by bol radšej, keby to bol človek z levického regiónu"

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

NITRA / LEVICE 12. júna 2020 - Organizátori petície proti nástupu nového riaditeľa Tekovského múzea v Leviciach vo štvrtok 11. júna ráno odovzdali do rúk predsedu Nitrianskeho samosprávneho kraja (NSK) Milana Belicu petičné hárky.

Dušan Peter:

Podľa slov iniciátora petície Dušana Petra by aj sám predseda NSK bol radšej, keby novým riaditeľom Tekovského múzea bol človek z levického regiónu. "Ráno o 9:00 hod. nás prijal aj s troma kolegyňami. Venoval nám jednu hodinu, namiesto 30 minút. Pomenovali sme dôvod vzniku Petície. No ja som uznal stratégiu nevŕtať sa v histórii, ale som vyzval k jednote a spolupráci za účelom, aby sa v Leviciach, Tekove a Honte žilo lepšie. Pán Hradecký bude mať troj-mesačnú skúšobnú dobu, tu sa môže rozhodnúť. Takže teraz je on na ťahu, uvidíme, čo sa stane v pondelok," vyjadril sa Peter.

Belica bol podľa Petra osobne proti plošnému odvolávaniu riaditeľov kultúrnych ustanovizní. "Sám navrhol komisiu, ktorá hodnotila štatutárov známkou od jedna do tri. Kto dostal 1, tak zostal vo funkcii. Potom iná Výberová komisia hodnotila nových uchádzačov a poslanci nadpolovičnou väčšinou hlasov rozhodli, kto je víťaz. Takto to prebehlo podľa platnej legislatívy, ktorú on ako predseda musí akceptovať. On nevolí a pán Hradecký zvíťazil práve vďaka rozdielu jedného hlasu. Ak by boli poslanci z Levíc jednotní, tak by sme nemali čo riešiť. Tiež vyjadril ľútosť, že Levičania okrem odvolaného riaditeľa p. Dana nepostavili kandidáta. Nebolo z čoho vyberať a tak to aj dopadlo," priblížil Peter.

Na záver Dušan Peter požiadal o možnosť vystúpiť s prejavom na zasadnutí Poslancov NSK, kde by poslanci mali zaujať stanovisko k petícií. Ak Dušan Peter dostane priestor, tak by rád poukázal na odkaz kráľa Svätopluka, ktorý pred vyše 1000 rokmi žiadal svojich synov, aby držali spolu a nik ich nepremôže! "Oni neposlúchli a aj my žneme trpké plody. Poslanci na juhu Nitrianskeho kraja v Komárne a Štúrove sú svorní, jednotní a dosahujú výsledky, na ktoré môžu byť hrdí," dodal.

Peter dostal prísľub o možný priestor. "Pán predseda tiež spomenul, že Nitriansky kraj ako jediný má výborné ekonomické úspory, ako najlepší v okolí. Ešte pripomeniem, že v pondelok 8. júna som bol na návšteve u p. viceprimátora Csabu Tolnai a p. primátora Krtíka. Zo všetkých troch návštev mám výborný pocit, že sme zatiaľ spravili všetko preto, aby pravda, spravodlivosť, česť a dobré pracovné výsledky štatutára Tekovského múzea neboli udupané v blate. Petícia má význam - od jej spustenia sme na 18. deň sedeli pred pánom predsedom a hľadali riešenie. Uvidíme, či príde. Ja mám nádej," uzatvoril iniciátor petície.

Petíciou s viac než 1000 podpismi sa teraz bude musieť Zastupiteľstvo NSK zaoberať.

Petícia proti nástupu nového riaditeľa Tekovského múzea v Leviciach hovorí:

"My týmto vyjadrujeme nesúhlas, aby do Levíc prišiel nový riaditeľ Tekovského múzea pán Roman Hradecký. Dôvody prečo je pre nás neprijateľný sú:

- nepochádza z nášho regiónu, pracoval a žije v Banskej Bystrici
- ekonomické machinácie na predchádzajúcom poste riaditeľa Stredoslovenského múzea, pre ktoré bol odvolaný: https://www.bystricoviny.sk/spravy/krajski-poslanci-odvolali-riaditela-stredoslovenskeho-muzea/
- jeho politická história nezlúčiteľná s modernými demokratickými hodnotami
- prinesie takáto osoba elán, nové nápady a ich realizáciu pre rozvoj Tekovského múzea, rekonštrukciu nášho Levického hradu pred koncom svojho aktívneho pracovného života?
- My Levičania, nemáme medzi sebou vhodnejšieho KANDIDÁTA NA NÁŠ LEVICKÝ HRAD?
- Peticiou tiež žiadame poslancov NSK, opakovať voľby na vymenovanie štatutára Tekovského múzea v Leviciach.
PhDr. Roman Hradecký na Levický hrad NEPATRÍ!!!"

Petícia sa nachádza na tomto linku: https://www.peticie.com/peticia_proti_nastupu_noveho_riaditea_tekovske_ho_muzea_v_lrviciach

zdroj: Leviceonline.sk, foto: archív Dušana Petra

IntímneNákupy.sk - Milovanie môže začať
Andrej Budai foto - video služby - svadby, stužkové slávnosti, rozlúčky, prvé sväté prijímania, slávnostné ceremónie, rodinné a firemné akcie

Podporte projekt celoregionálnej internetovej televízie TVTEKOVHONT

Prečítajte si:

Tieto stránky používajú súbory cookies.

Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s tým, že ich môžeme používať.

Dobre