11192019uto

Šaffova Ostroha 2016 má svojich víťazov

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)
NOVÝ TEKOV 27. apríla 2016 - Na krajskej postupovej súťaži a prehliadke sólistov tanečníkov v ľudovom tanci s medzinárodnou účasťou ŠAFFOVA OSTROHA 2016, ktorý sa konal dňa 24.4.2016 v dome kultúry v Novom Tekove, sa zúčastnili v nečakane veľkom počte oproti predošlým ročníkom tanečníci sólisti z nitrianskeho kraja. Hlavným organizátorom obidvoch podujatí bolo Regionálne osvetové stredisko v Leviciach.
Šaffova Ostroha 2016 má svojich víťazov

Vyhlasovateľom súťaže je Národné osvetové centrum z poverenia Ministerstva kultúry SR, projekt z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia. Súťaž navštívili aj vzácni hostia: podpredseda NSK p. Marenčák, poslanci p. Janáček a predseda kultúrnej komisie NSK p. Zaujec, riaditelia a metodici osvetových stredísk.

V kategórii A (tanečníci interpretujúci ľudový tanec podľa významných tanečných osobností) sa víťazmi stali Matej Vreštiak s Dagmar Blahutovou z FS Ponitran z Nitry, ktorí získali zlaté pásmo a priamy postup do celoslovenského kola súťaže.

LeviceUbytovanie.sk - Predpredaj 23 zrekonštruovaných bytov v Leviciach na Ul. Kyjevská 5

Šaffova Ostroha 2016 má svojich víťazov

V kategórii B (tanečníci interpretujúci vlastnú lokálnu tanečnú tradíciu) v zlatom pásme sa umiestnili Martin Kupča s Anetou Kučerkovou (a priamy postup do celoslovenského kola súťaže) FS Partia z Bratislavy a Dávid Horváth s Rékou Duba (návrh na priamy postup do celoslovenského kola súťaže) z FS Kincső zo Želiezoviec.

Izomer, s.r.o. - ATÓM - Sv. Michala č. 4, 4. poschodie, 934 01 Levice - hydroizolácie striech lepenkou, fóliou Fatrafol 810, zateplenie a montáž sedlových striech krovy a všetky druhy krytín.
Šaffova Ostroha 2016 má svojich víťazovV kategórii D (interpreti ľudového tanca vo veku od 12 do 16 rokov) každý súťažiaci z dvanástich prihlásených sa umiestnil v zlatom pásme. Priamy postup do celoslovenského kola súťaže získali Zoltán Straňák zo Šiah z DFS Sendergő a Riedly Miklós s Eszter Félix z DFS Kincső zo Želiezoviec.

Kategóriu Z (zahraniční interpreti ľudového tanca – nesúťažná kategória) prezentovali Gergő Bolgovič – Frida Varga z Budapešti, ktorí sú hosťami celoslovenského kola, ktoré sa uskutoční 27.-29. Mája 2016 v Dlhom Klčove.

Vynikajúce hudobné pozadie a sprevádzanie súťažiacich na vysokej úrovni zabezpečila ľudová hudba Gereben a jej hostia zo Želiezoviec.

Výbery súťažiacich, hodnotenie ich výkonov odborne garantovala porota v zložení:
Mgr. Art. Agáta Krausová Art. D. tanečná pedagogička, choreografka, pedagogička a etnochoreologička Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre, Mgr. art. Ing. Slavomír Ondejka, tanečný pedagóg, choreograf, držiteľ ocenenia „Zlatý fond tanečníkov slovenských ľudových tancov“,Mgr. Katarína Babčáková PhD, etnochoreolog, pedagóg ľudového tanca, predseda poroty, metodička pre detské a folklórne súbory na Slovensku, Mgr.art. Lenka Konečná Art.D, tanečný pedagóg, choreograf, odborný pracovník Centra tradičnej kultúry v Myjave.

Ďakujeme starostovi obce Nový Tekov p. Ladislavovi Nagyovi a celému kolektívu pracujúcich za starostlivosť, pozornosť a spoluprácu, bez čoho by sme naše podujatie nemohli zorganizovať.
Andrej Budai photo - fotografické a video služby - svadby, oslavy, stužkové, promócie, plesy, rodinné a firemné stretnutia, akcie, podujatia, spoločenské, športové...

Šaffova ostroha, súťažná prehliadka pre sólistov tanečníkov má neopakovateľnú atmosféru sršiacu elánom, radosťou a spolupatričnosťou. Zároveň je to priestor pre načerpanie inšpirácie a poučenia, tak nevyhnutný pre umelecký rast každého jedného z nás. Cieľom všetkých účastníkov bolo iste potešiť divákov a poslucháčov svojimi tancami.

Tešme sa, buďme vďační za poklad v podobe tanečného dedičstva, ktoré nám sólisti tanečníci odovzdávajú, pretože len takto sa nám zachovajú pre ďalšie generácie.

zdroj a fotografie: ROS Levice
POZRITE SI TIEŽ:

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť

PhDr. Soňa Kosorinová, klinický psychológ a psychoterapeut, Levice

Hľadaj v Leviciach a v okolí

Montáž a servis poplašných a zabezpečovacích systémov Levice a okolie - Mont Servis MaR elektro Tibor Budai
 Služby24 - Upratovacie práce - tepovanie áut

Ardox, reklamná agentúra.

Tieto stránky používajú súbory cookies.

Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s tým, že ich môžeme používať.

Dobre