02242024sob

XV. ročník benefičného koncertu Od srdca k srdcu

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

koncertLEVICE 8. decembra 2010 - Mestské kultúrne stredisko Levice v spolupráci so Slovenským zväzom telesne postihnutých v Leviciach zorganizovali v DK Družba dňa 8. decembra 2010 už XV. ročník vianočného benefičného koncertu s názvom „Od srdca k srdcu“. Toto podujatie, ktorého cieľom bolo upozorniť na problémy telesne postihnutých občanov a zároveň im aj v tento predvianočný čas pomôcť. Časť pomoci bola realizovaná pomocou vstupného, ktoré bolo dobrovoľné a časť prostredníctvom predaja rôznych predmetov s vianočnou tématikou. Nechýbali vianočné ozdoby, výšivky, medovníky a iné darčekové predmety.

Súčasťou podujatia bola aj oslava 20-teho výročia založenia Zväzu telesne postihnutých v Leviciach.

koncert

Hlavným program podujatia bolo vystúpenie Folklórneho súboru Dolina z obce Maňa, ktorá sa prezentovala svojimi tancami a piesňami. Táto skupina vznikla v roku 1986 a reprezentuje slovenský folklór na okresných a regionálnych súťažiach.

Počas podujatia Zlatica Šidlová, predsedníčka Slovenského zväzu telesne postihnutých v Leviciach odovzdala plakety a kvety Karolovi Meszárošovi, Kataríne Šinkovičovej, Viere Lehotayovej a Lukášovi Kováčovi, nechýbal ani ich príhovor spolu s poďakovaním.

Po slávnostnom odovzdávaní ocenení sa Folklórny súbor Dolina predstavil pásmom vianočných kolied, ktoré sa obecenstvu zapáčili natoľko, že si Tichú noc zaspievali diváci spolu s nimi.

Viac fotografii najdete tu.

zdroj: mt, upravil: budicek, foto: mt

Tieto stránky používajú súbory cookies.

Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s tým, že ich môžeme používať.

Dobre