04172024str

Muzikálová hviezda sa Levičanom predviedla aj v inom svetle

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

Muzikálová hviezda sa Levičanom predviedla aj v inom svetleLEVICE 21. februára 2011 - Daniel Hůlka je známy operný a muzikálový spevák ale aj herec. Mnohí ho poznajú najmä z účinkovania v úspešných muzikáloch ako predstaviteľa legendárneho Drakulu a Monte Christa. Prvý z rady albumov vydal v roku 1997 a vo filme Zdeňka Trošky Z pekla štěstí stvárnil kráľa Brambasa.

V pondelok 21. februára 2011 sa však v levickom dome kultúry Družba predstavil po boku gitarového virtuóza Lubomíra Brabca s klasickými dielami od majstrov, akými sú G. F. Händel, Umberto Giordani, Alessandro Stradella, W. A. Mozart, Antonín Dvořák, Franz Schubert či César Frank. Diváci si vypočuli skladby ako Plaisir d’Amour, Panis angelicus, Stará matka, Ave Maria, či pieseň Pramínek vlasů od dua Suchý/Šlitr ale aj fascinujúce hudobné divadlo od Francisca Tárregu a Fernanda Sora, ktoré predviedol so svojou gitarou Lubomír Brabec.

Muzikálová hviezda sa Levičanom predviedla aj v inom svetle„Prvý krát sme sa s Lubošom stretli už dosť dávno, bolo to na nejakej akcii, kde sme každý hrali sami. Hovoril som si, že by som si s Lubošom veľmi rád zaspieval. On si tiež hovoril, že by si so mnou rád zahral, no nebola príležitosť na to, aby sme sa stretli. Spolupráca začala úplne inde, než ktokoľvek z nás čakal. Vznikla tým, že sme sa stretli na mori, pretože obaja robíme námorný jachting, ku ktorému ma dotiahol práve Luboš. V tom čase staval posádku z hudobníkov a hercov. Najskôr sme teda začali spolupracovať tak, že on bol mojím kapitánom pri pretekoch na mori.  A práve tam sme sa dohodli, že budeme spolu aj hrať. Na regate, po ukončení pretekov, sme mali prvé spoločné vystúpenie a takto začala naša umelecká spolupráca. Od tej doby spolu vystupujeme a robíme tieto komorné koncerty. Aj tu v Leviciach sme vystúpili s klasickou hubou, nespieval som muzikálové piesne ani popové skladby, ale celé vystúpenie je ako klasický komorný koncert.“ opísal spoluprácu s Lubomírom Brabcom Daniel Hůlka.

Muzikálová hviezda sa Levičanom predviedla aj v inom svetle„Tento týždeň vo štvrtok mám premiéru nového muzikálu Kat Mydlář, ktorého hudbu napísal Michal David a texty Lou Fanánek Hagen. Súčasne v divadle Hybernia hrám v muzikáli Baróna Prášila, ktorý napísal Zdeněk Barták a Petr Markov. Do Hybernie sa čoskoro opäť vráti hra z pera Karla Slobodu a Zdeňka Borovca - Drakula. S Michalom Davidom sme sa dohodli, že k muzikálu Kat Mydlář, v ktorom mi moju rolu napísal na telo, ešte pripíše ďalšie veľké piesne, v podstate skoro árie a usporiadame turné so symfonickým orchestrom, ktoré sa bude zaznamenávať. Po jeho ukončení plánujeme vydať Live CD aj DVD.

Naposledy sme boli s muzikálom Drakula v Košiciach aj Bratislave, s novými muzikálmi ako Barón Prášil a aj Kat Mydlář sa určite pôjde znova na Slovensko, pretože v divadle Hybernia je to už taká tradícia.“ prezradil svoje najbližšie plány Daniel Hůlka.

zdroj a foto: ms

Tieto stránky používajú súbory cookies.

Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s tým, že ich môžeme používať.

Dobre