04172024str

Levičania počuli dávno nepočuté a videli dávno nevidené - koncert už neexistujúcich levických kapiel

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

Levičania počuli dávno nepočuté a videli dávno nevidené - koncert už neexistujúcich levických kapielLEVICE 25. augusta 2011 - Šancu počuť dávno nepočuté a vidieť dávno nevidené mali návštevníci Kaviarne na korze na pešej zóne v Leviciach v piatok 19. augusta 2011. Koncertovali tam totiž v súčasnosti už neexistujúce levické hudobné skupiny ako Popollnica, Ostrá Kosa, JRB Klub, C5-, či Martin Fojtík. Organizátorom koncertu bol Juraj Zaujec, ktorý na koncerte sám zahral niekoľko svojich piesní.

 

 

Zaplnená Kaviareň na korze zažila neopakovateľný zážitok a medzi hudobníkmi tento koncert pripomenul pekné spomienky a časy dávno minulé.

Oslovili sme Juraja Zaujeca s niekoľkými otázkami:

Čo bolo Vašou motiváciou zorganizovať takýto koncert?

"Ja sa ako jediný z dnes vystupujúcich umelcov živým hudbou. Chcel som dostať do povedomia ľudí tieto kapely, ktoré začínali hrať, keď som mal 15-16 rokov a ktoré so mnou hrávali v Ľadovni a pod. Niektorí z týchto hudobníkov už 10-15 rokov vôbec nehrali. Na dnes si každý z nich pripravil 3-4 piesne zo svojho ex-reportoáru. Som veľmi rád, že sa tento koncert uskutočnil."


Je tu perspektíva organizovania podobného podujatia aj v budúcnosti?

"To je ťažko povedať. Sú to veci, ktoré sa veľmi ťažko dajú zorganizovať. Sú krásne preto, pretože sa dejú po mnohých rokoch. Neviem, či sa takéto niečo zorganizuje opäť po 10-15 rokoch, možno áno, možno o 5 rokov."

Levičania počuli dávno nepočuté a videli dávno nevidené - koncert už neexistujúcich levických kapiel

Myslíte si, že ste týmto koncertom možno motivovali ex-kapely k tomu, aby začali opäť tvoriť?

"Keby tak bolo, bol by som tomu veľmi rád. Bol by som naozaj veľmi rád, keby to chalani znova "nakopli", pretože ich vystúpenia boli úžasné."Ako sa darí Vám vo svojej hudobnej kariére?

"Momentálne dokončujem svoj album, mal by vyjsť na jeseň 2011. Album mám už v podstate hotový, dokončujem ešte nejaké veci. Niekedy do konca septembra by to mohlo byť vonku. Riešim ešte vydavateľa. Možno to bude Yxo zo skupiny Hex, uvidím, ako to nakoniec dopadne."Môžeme sa tešiť aj na nejaký Váš klip, príp. nám prezradíte niečo viac o najnovšom albume?

"Chcel by som natočiť klip, ale samozrejme ide o peniaze. CD je už v podstate hotové. Bude tam 5 anglických piesní, 5 slovenských a budú tam dve "bonusovky". Jedna bude z "live" koncertu a druhá bonusovka bola zložená na Eurovíziu."

Levičania počuli dávno nepočuté a videli dávno nevidené - koncert už neexistujúcich levických kapiel

Spomenuli ste, žeby ste radi zrealizovali klip. O čom by bol?

"To je ťažko povedať. Ešte nie je vybratý singel, ktorý by to reprezentoval. Určite by som však chcel kreslený klip. Keby to bolo na mne, tak by som zvolil určite kreslený klip."


Aké sú Vaše ambície do najbližšej budúcnosti?

"Robíme nový album s Petrou Humeňanskou a Laco Lučenič bude na mojom albume ako hosť. Naďalej spolupracujem s Otom Kollmanom, hrávame s Martinou Schindlerovou, mám nejaké angažmá v Nemecku, takže uvidíme," ukončil známy spevák.

zdroj: Mgr. Andrej Budai, foto: ZB

Tieto stránky používajú súbory cookies.

Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s tým, že ich môžeme používať.

Dobre