05272024pon

Exit Toilet a Zebelous koncertovali v levickom Riders Music Pub-e

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

riders music pub leviceLEVICE 10. januára 2011 - Tlmačská kapela Exit Toilet spolu s kapelou Zebelous vystúpili v sobotu 8.1. 2011 v levickom Riders Music Pub-e.

 

Ako prvá vystúpila kapela s exotickým názvom Exit Toilet. Prečo si chalani z kapely vybrali práve tento názov, sme sa opýtali ich speváka a gitaristu Mateja Kováčika.

 

"Náš názov vznikol, keď nás pani riaditeľka Mestského kultúrneho strediska v Tlmačoch preložila do inej miestnosti, do ktorej sa ide cez ženské záchody. Tiež nás napadol taký pekný názov "Únikový východ", ako únik pred niečím. Neskôr som niekde videl preškrtnutý nápis "Únikový východ", čo býva pri východoch. Ten "východ" bol prečiarknutý a prepísaný na "záchod". Tým pádom ma napadlo "Exit Toilet", tiež aj preto, pretože sú to asi najpoužívanejšie anglické slová", vysvetlil nám Matej Kováčik. 

 

riders music pub leviceDá sa povedať, že hráme alternatívny rock. Nedá sa to nejako špecifikovať, pretože každá pesnička sa dá zaradiť troška inde. Skáčeme z jedného žánru do druhého, ale je to vždy ten alternatívny rock", zdôraznil sympatický mladý hudobník z Tlmáč. 

Kapela Exit Toilet sa skladá z troch členov: Milan Bumbala hrá na bicích, na basgitare hrá Mário Bajan, spieva a na gitare hrá Matej Kováčik a textárom kapely je Viktor Mráz. 

 

Po ich vystúpení nasledoval koncert kapely Zebelous, ktorej členovia pochádzajú z neďalekých Demandíc, ako i z Levíc. Čo vlastne znamená samotný názov kapely? 

riders music pub levice"Je to taký novotvar, ktorý vznikol úplne spontánne. Mali sme jednu skladbu s vymyslenou rečou, kde sa spievalo zebelous, a tak sme si to ponechali", vysvetlil nám člen kapely Vladimír Balko. 

 

"Hráme zmes štýlov, je to taká fúzia rock-u, blues-u, etna a trocha alternatívy. Hlavné jadro kapely je z Demandíc. Máme dve speváčky, ktoré sú obe z Levíc, takže to máme podelené - Levice a Demandice. Na bicie hrá Igor Lukáč, na basu Martin Balko, na klávesy Robo Kapec, na gitaru hrám ja, Vladimír Balko, spieva Denisa Urbánová a ešte Ivonka Pastorová", doplnil Vladimír Balko. 

 

 

zdroj, foto a video: Mgr. Andrej Budai

Tieto stránky používajú súbory cookies.

Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s tým, že ich môžeme používať.

Dobre