06152024sob

Radošinci predstavili Levičanom satirickú komédiu Len tak prišli

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

Radošinci predstavili Levičanom satirickú komédiu Len tak prišliLEVICE 15. januára 2012 - Divadelníci z Radošinského naivného divadla predstavili levickým divákom ich satirickú komédiu "Len tak prišli" v DK Družba v stredu 11. januára 2012.

Boli sme pritom aj my z portálu Leviceonline.sk, prinášame Vám preto fotoreportáž. Všetky fotografie z tohto divadelného predstavenia si môžete pozrieť v našej fotogalérii, alebo kliknite na tento odkaz.

 

Niečo o hre:

V satirickej komédii Len tak prišli, sa autor Stanislav Štepka venuje háklivej téme dedičstva. V provinčnom meste zomrel pri dopravnej nehode primátor a bohatí pozostalí, teda rodina všeobecne známeho gubernátora a takisto aj miestneho manipulátora, netrpezlivo čaká na viac ako prekvapujúci závet, ktorý prečíta notárka. Od tej chvíle sa na smútočnom zhromaždení začínajú diať samé neuveriteľné príhody. Medzi pozostalými sa zároveň nečakane ocitnú aj dvaja nečakaní a zvláštni návštevníci, ktorí svojou prítomnosťou začnú radikálne meniť tok prekvapujúcich udalostí.

„Len tak prišli je téma, ktorú som roky nosil v hlave. Čo keby sme sa na našu súčasnosť pozreli cez mimozemšťanov, ale nie cez nejakú fiktívnu záležitosť, ale cez veľmi konkrétnych ľudí, cez konkrétnu udalosť, keby sme sa pozreli na všetko okolo nás. Zišlo mi na um, čo keby pristála kozmická loď, povedzme v Radošinej, a oni sú už tak šikovní, že si dokážu identitu zobrať z miestnych Radošinčanov. Aj si ich oblečú, naučia reč a zamiešajú sa medzi nás. Čo by na nás obdivovali, čo by sa im na nás páčilo? Zistil som, že najviac by obdivovali naše zlé vlastnosti, lebo už nikde vo vesmíre také nemajú (smiech), ako sú u nás. Je to taký krutý pravdivý pohľad na všetko, čo žijeme. Množstvo situácií budeme poznať, pretože ich dennodenne vidíme na obrazovke, čítame o nich v novinách. A od toho je divadlo, aby to ukázalo aj v krivom zrkadle,"

Autor hry a textov piesní: Stanislav Štepka
Dramaturgia: Darina Abrahámová
Scéna a kostýmy: Mona Hafsahl
Choreografia:
Hudobné naštudovanie:
Produkcia: Ladislav Hubáček
Asistent réžie: Milan Šago
Réžia: Ondrej Spišák

Hrajú: Stanislav Štepka , Csongor Kassai alebo Sveťo Malachovský, Darina Abrahámová alebo Lenka Spišáková Barilíková, Maruška Nedomová , Michal Kubovčík, Martin Škoda, Michaela Szöcsová, Richard Felix alebo René Štúr , Ladislav Hubáček

zdroj: Mgr. Andrej Budai, Tomáš Horňák Pákozdy, www.rnd.sk, fotografie: Tomáš Horňák Pákozdy

Tieto stránky používajú súbory cookies.

Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s tým, že ich môžeme používať.

Dobre