02182020uto

Celkom malé divadlo oslávilo 10. výročie jeho vzniku

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

LEVICE 28. mája 2012 – Od založenia Celkom malého divadla uplynulo už 10 rokov. Manželia Petr a Ria Meszárošovci oslávili toto krásne výročie priam ukážkovo. V jednej z levických kaviarní sa v sobotný podvečer 26. mája 2012 stretli priatelia Celkom malého divadla a zablahoželali mu len to najlepšie. Nechýbal slávnostný príhovor hlavných protagonistov s poďakovaním za spoluprácu, v rámci ktorého sa odovzdávali i výročné predmety.

Celkom malé divadlo oslávilo 10. výročie jeho vzniku

V rámci krátkeho úvodného videa, ktoré v sebe nieslo posolstvo Celkom malého divadla, sa predstavil azda každý nápomocný tomuto divadlo za uplynulých 10 rokov. Neformálna slávnosť bola spestrená niekoľkými hudobnými vstupmi manželského páru s klavírnym sprievodom. Pri oslave 10. výročia asistovali aj hlavní predstavitelia spriateleného filmového zoskupenia Fujart Peter Drmlík a Miroslav Pavúk Bednár, ktorí pre túto príležitosť pripravili darček Celkom malému divadlu vo forme videodokumentu. To okrem rozhovorov s ich priateľmi obsahovalo aj štipku typického Fujartovského humoru, na ktorom sa určite každý rád pobavil.

Pozrite si Pozdravy priateľov Celkom malého divadla k ich desiatemu výročiu v prírodopisnej zdravici pre Celkom malé divadlo k ich tomuto výročiu od FUJART-u:

Na mieste oslavy sme boli aj my z portálu Leviceonline.sk, preto sme oslovili aj niektorých pozvaných priateľov a fanúšikov Celkom malého divadla. Zaujímalo nás, čo sa im na Celkom malom divadle páči a čo by im zaželali. „Na Celkom malom divadle sa mi páči, že fungujú tých 10 rokov. Sám som herec, divadelník a preto im prajem veľa dobrých nápadov, tvorivosti, stále výbornú divadelnú partiu a veľa veľa spokojných divákov nie na 10 rokov, ale na 10 krát 10 rokov,“ zablahoželal Roman Mihálka.

Celkom malé divadlo oslávilo 10. výročie jeho vzniku

Nenechali sme si ujsť ani jubilantov, ktorí nám porozprávali niečo viac o Celkom malom divadle. „Je to zvláštne, že je to už 10 rokov, stále tomu nechcem uveriť. Ja by som ich charakterizovala ako veľmi rýchlych a hektických, ale aj veľmi plodných. Každý rok sa nám podarilo vyjsť s inscenáciou, dokonca boli roky, keď sme vyšli aj s dvomi inscenáciami. Považujem to za dosť veľký úspech. Nemyslím si, že bolo dôležité prezentovať sa stále na súťažiach, ale som rada, že sme sa za tých 10 rokov dostali aspoň trocha do povedomia ľudí, či už v Leviciach alebo v okolí. Je veľmi dôležité, že nás to baví a že nás to stále neprestalo baviť. Za najväčší náš úspech by som považovala skutočnosť, že sme stále spolu. Že sme sa nepoádali, že nemáme ponorkovú chorobu, že si dokážeme každý večer sadnúť k scenárom, k hľadaniu nových inscenácií a prepisovaniu textov. To, že medzi nami nie je ponorková choroba ani po takom dlhom čase si vysvetľujem tým, že je to možno preto, že máme obaja takú veľkú obľubu k divadlu a že nás to tak veľmi silno drží. My sa v divadle oveľa menej hádame, ako to je doma, alebo naopak? Teraz som si ani nie istá, kde je to horšie (smiech). Divadlo je pre nás veľkým spojítkom a aj v prípade, že sa pochytíme, tak ideme hrať. Následne človek aj zabudne, že sa pohádal. Myslím si, že môžeme ďakovať aj divadlu, že je medzi nami také silné puto. Mám jeden veľký súkromný sen a to, zostať veľmi dlho zdravá. Čo sa však týka divadla, sú tam ešte nejaké malé nesplnené sny. Všetko ukáže čas a tiež ako bude s nami Edko vládať fungovať a či bude aj naďalej taký ochotný nám pomáhať a samozrejme, či Peťo bude ešte vládať fungovať (smiech). Vodcovskou osobnosťou, čo sa týka divadla, musím sa priznať, že je Peter. Keďže mám aj materské povinnosti, tie má veľakrát odtŕhajú od divadla, preto funkciu dramaturgie prenechávam Peťovi. Čo sa týka inscenácií, niekedy si za to aj dupnem, že sa mi niečo nepáči. Peťo hlavne rieši záležitosti, ktoré sa týkajú manažmentu, marketingu a dramaturgie. Ale čo sa týka domácnosti, samozrejme, že som tým hlavným človekom ja, to je jasné,“ opísala nám skvelá herečka Ria Meszárošová.

Celkom malé divadlo oslávilo 10. výročie jeho vzniku

Premietanie a ozvučenie oslavy mali na starosti filmári z FUJART-u.

Oslovili sme aj Petra Mészároša, aby nám povedal niečo viac o začiatkoch divadla. „To, že je to už 10 rokov, to je len začiatok. Ja predpokladám, že to bude fungovať aj ďalších 150 rokov. Na začiatku sme nemali žiadne perspektívy a predsavzatia,  kde by sme to chceli mať o 10 rokov, alebo kde by sme chceli byť. Vôbec som sa nad tým nezamýšľal. Išli sme rok po roku a teraz už vidím, že to malo nejaký význam a že to má nejakú perspektívu. Taktiež vidím, že to má svoju odozvu a práve to nás ženie do ďalších plánov. Už dlhšie sme  nevystúpili, takže je najvyšší čas, aby sme začali s inscenáciami. Za náš najväčší úspech počas týchto 10 rokov by som považoval to, že na nás chodí divák. Nebudem menovať žiadne ocenenia, ani individuálne ceny, ani víťazstvá na nejakých festivaloch, to je všetko subjektívneho charakteru. Ale to, že sa na Vás prídu pozrieť ľudia a že s Vami prežívajú nejakú emóciu, že sa smejú, alebo plačú. Myslím si, že práve to je to najdôležitejšie. Kvôli tomu sme to aj začali robiť pred tými 10 rokmi, odovzdávať nejaké posolstvo. Či už je to posolstvo nejakej pozitívnej emócie, alebo je to posolstvo zamyslieť sa, ako sa svet okolo nás krúti. Našim hlavným posolstvom na začiatku bolo, aby sme si nespravili hanbu a to si už opakujeme aj po našej 14-tej inscenácií, ktorú sme odpremiérovali minulý rok. Tento rok to bude už naša 15-ta inscenácia. Mojou ambíciou do ďalších 10 rokov je byť taký, aký som teraz. Nekladiem si žiadne ciele typu posunúť sa niekde, to všetko sú prchavé ciele. Je potrebné hrať, byť mediálne známy. Sú ľudia, ktorí sú mediálne známi týždeň-dva, ale ja idem spodnou cestou a ísť hore poctivou prácou. Keby len 100 ľudí chodilo na naše predstavenia, tak by som si plnil to, čo som si predsavzal,“ predstavil svoje začiatky a svoje ciele Petr Meszároš.


Portál Leviceonline.sk gratuluje Celkom malému divadlu k 10. výročiu ich založenia a praje im mnoho divadelných, ako i životných úspechov.

Zo slávnostného večera sme pripravili fotoreportáž, všetky naše fotografie si môžete pozrieť vo fotogalérií.

Taktiež si pozrite videoreportáž nášho partnera Levickej televíznej spoločnosti, s.r.o. zo slávnostného večera:

zdroj a fotografie: www.leviceonline.sk, videoreportáže: Fujart a Levická televízna spoločnosť, s.r.o.

Komentárov  

0 # veronikakrchnava 2013-12-29 03:58
nadhera nieco velkolepe !!!!!!!!!!!!!!! ! :lol:
niekedy hodte do schranky listky na predstavenie!!! ! :P :D
za dobre slovo Pan boh sa odplat
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť

PhDr. Soňa Kosorinová, klinický psychológ a psychoterapeut, Levice

Hľadaj v Leviciach a v okolí

Montáž a servis poplašných a zabezpečovacích systémov Levice a okolie - Mont Servis MaR elektro Tibor Budai
 Služby24 - Upratovacie práce - tepovanie áut

Ardox, reklamná agentúra.

Tieto stránky používajú súbory cookies.

Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s tým, že ich môžeme používať.

Dobre