04232024uto

Levice - avíza a pozvánky, oznamy o akciách a podujatiach

V Leviciach sa uskutoční 18. ročník Levických divadelných dní - celý program

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

LEVICE 14. apríla 2023 - Už 18. ročník Levických divadelných dní sa uskutoční v priestoroch CK Junior Levice v dňoch od 17. do 21. apríla 2023. Prinášame ich kompletný program.

V Leviciach sa uskutoční 18. ročník Levických divadelných dní - celý program

PONDELOK | 17.4.

17:00 Jánošík a 2000 zbojníkov - Vranovské chodúľové divadlo - otvorenie LDD - živá pozvánka na Námestí hrdinov

Vstup voľný

19:00 hod. CK JUNIOR – divadelná komédia Oklamaný manžel J. B P. Moliére - Divadelný súbor Hron Kozárovce
Vstupné 6 € (predpredaj vstupeniek : LIA Levice alebo v CK JUNIOR pred predstavením)

UTOROK | 18.4. CK JUNIOR

11:00 Alica v krajine zázrakov Tanečný súbor Lurex, ZUŠ Nové Zámky

Krásne tanečné predstavenie, na námet známej rozprávky "Alica v krajine zázrakov" v podaní žiakov tanečného oddelenia ZUŠ v Nových Zámkoch. Predstavenie je pre detského aj dospelého diváka. Publikum je súčasťou krásneho tanečného predstavenia s bohatou choreografiou, farebnými kostýmami a scénickou hudbou. Celé tanečné predstavenie vzniklo pod vedením pedagógov tanečného oddelenia ZUŠ v Nových Zámkoch.

Vstupné 4 €

19:00 Krvavé peniaze - Divadlo Múza Teatro v spolupráci so štúdiom L+S Vstupné : 18 € (VSTUPENKY sú v predpredaji VYPREDANÉ)

STREDA | 19.4. CK JUNIOR

10:00 DNA
Súkromné konzervatórium Dezidera Kardoša Topoľčany uvádza študentskú drámu DNA.
Vstupné 3 €

19:00 Bunbury, pravdivá lož! / Bunbury, avagy hazudj igazat!
Maďarské pohronské javisko pri MsKS Levice
Két angol gentleman Moncrieff Algernon és Worthing János kitalál magának két nem létező alakot, egy öcsikét, Szilárdot és egy barátot, Bunburyt. Minderre azért van szükségük, hogy álcázhassák azokat az órákat, amikor ki akarnak rúgni a hámból. Ennek azonban beláthatatlan következményei lesznek. Két lány is beleszeret ismeretlenül a titokzatos Szilárdba...
A képtelenségek útvesztője következik, de végül megoldódnak a rejtélyek.
Wilde egy visszás helyzetből és egy keresztnévből adódó félreértés-sorozatot kínál a darabban, a vígjátéki ötletből szellemes komédiát varázsol.

Dvaja mladíci z londýnskej strednej vrstvy Jack Worthing a Algernon Moncrieff spôsobia nedorozumenie tým, že si vymyslia fiktívne osoby – zhýralého brata Filipa ( Szilárd ) a priateľa Bunburyho z dôvodu, že si chcú v prostredí zvykov a salónnych povinností nájsť trochu slobody a voľného priestoru. To však bude mať nepredvídateľné následky. Do tajomného Filipa ( Szilárda ) sa zaľúbia aj dve dievčatá.
Nasleduje bludisko nemožností, no nakoniec sú záhady vyriešené.
V hre Oscar Wilde ponúka sériu nedorozumení vyplývajúcich z obrátenej situácie a krstného mena, čím sa z nápadu komédie stáva vtipná komédia.
Vstupné 6 € (predpredaj vstupeniek : LIA Levice alebo v CK JUNIOR pred predstavením)

Prečítajte si aj:

Andrej Budai foto - video služby

Andrej Budai foto - video služby - svadby, stužkové slávnosti, rozlúčky, prvé sväté prijímania, slávnostné ceremónie, rodinné a firemné akcie

ŠTVRTOK | 20.4.

10:00 Neumierajte, prosím, ste v poradí
Satirická fantasmagória na motívy Kondrata Krapivu, Pavla Dostála a Vratislava Spilku v podaní Mestského divadla mladých "Divožienky" pri MsKS Levice.
Vstupné 3 €

19:00 Kapustnica
Vtipná a zábavná divadelná komédia o tom , ako človek dokázal opustiť svoj dom a presťahovať sa do druhej dediny či mesta, dokázal opustiť svoju vlasť a odísť za lepším do inej krajiny, či na druhý koniec zemegule, ale ešte nikdy sa nestalo, aby človek opustil túto planétu a stratil sa v kozme, aby sa vyparil zo zeme presne tak ako tá vôňa kapustnice. Asi to je na tej našej planéte dosť zlé, keď sa k takému činu odhodlajú múdri starci a namiesto domova dôchodcov si vyberú jednu veľkú neznámu... Réžia: Vlado Benko, účinkujú: Michal Novák, Vlado Benko, Dušan Kubaň.
Divadlo Commedia Poprad
Vstupné 6 € (predpredaj vstupeniek : LIA Levice , online : https://www.mskslevice.sk/alebo v CK JUNIOR pred predstavením)

PIATOK | 21.4.

10:00 Ako zajko do Afriky putoval

Na dedinské trhovisko zavíta potulný herec, ktorý vyrieši konflikt medzi trhovníkmi vyrozprávaním príbehu o Zajkovi Zúbikovi a Zajkulke. Do deja sú vtiahnutí samotní trhovníci, ktorí sa stávajú súčasťou príbehu, kde Zajko Zúbik spolu so Zajkulkou precestujú celú Afriku a stretnú sa s kráľom ríše Levom a jeho zvieratami. Zajko Zúbik odolá pokušeniu stať sa nástupcom kráľa Leva a nezoberie si za ženu žiadnu zo zvieratiek Africkej ríše a nakoniec sa rozhodne pre svoju lásku Zajkulku.
Príbeh je popretkávaný pesničkami a scénickou choreografiou, kostýmy sú jednoduché so slovenskými ľudovými prvkami a samotnú scénu vytvárajú herci pomocou plachiet a rekvizitami, ktoré sú súčasťou trhu.
DS Materinky Šaľa
Vstupné 3 €

Informácia pre školy a škôlky: V prípade, že máte záujem o divadelné predstavenie, nahláste sa prosím s počtom žiakov u pani Bc. Renáta Lészkóová Golianová
t.č.: 036-6335 581
mobil: 0905 843 050
e-mail:

V rámci LDD bude v Levickej synagóge prebiehať výstava Fero Lipták - Scénografia. Výstava potrvá od 31.3. do 2.5.2023.

...

KVALITNÝ NÁBYTOK, PRODUKTY TOPSHOP, DORMEO, DELIMANO, WALKMAXX, WELLNEO, ROVUS - NÓRSKA KOZMETIKA - PRE DOSPELÝCH - ŠPORT A VÝŽIVOVÉ DOPLNKY - ŠKOLSKÉ POTREBY - ŠPERKY - ZĽAVY A AKCIE - KVALITNÝ ALKOHOL

Tieto stránky používajú súbory cookies.

Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s tým, že ich môžeme používať.

Dobre