06152024sob

Levice - avíza a pozvánky, oznamy o akciách a podujatiach

Noc hudby 2021 prinesie do Levíc hudobné legendy

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

LEVICE 7. júna 2021 - Noc hudby 2021 prinesie do Levíc hudobné legendy. Na 10. ročníku maratónu hudby, ktorý sa uskutoční 18. júna v levickej synagóge so začiatkom o 17:00 hod., sa predstaví Janko Lehotský - Modus, Pavol Hammel Trio, Martin Repáň s Repáňovskou muzikou, Balkansambel, Joe Cocker`s Memory, Campana Batucada a Let It Sound, takže sa máme na čo tešiť.

Noc hudby 2021 prinesie do Levíc hudobné legendy

V krátkosti si predstavíme jednotlivé kapely podujatia, ktoré organizuje Mestské kultúrne stredisko v Leviciach a ktorého réžia a dramaturgia je pod taktovkou Juraja Gergelyho.

Pavol Hammel Trio
Výtvarník, hudobník, skladateľ, producent a právnik. Pochádza z hudobníckej rodiny. Pavol Hammel – synonymum stálice československej a slovenskej hudobnej scény už takmer päť desaťročí. Aj po oslave krásnej 70tky v plnej sile neúnavne skladá nové piesne a prináša ich svojim verným, aj novým poslucháčom. V roku 1963 založil skupinu Prúdy. Prvú pieseň v skupine Prúdy s názvom „Spievam si pieseň“ zložil v roku 1965. Dvornými textármi kapely vtedy boli Kamil Peteraj a Boris Filan, s ktorými Pavol Hammel spolupracuje dodnes.
Juraj Burian – gitara
Peter Preložník - klávesy

Prečítajte si aj:

Martin Repáň s Repáňovskou muzikou
Talentovaný Martin pochádza z Terchovej. Môžete ho poznať z televíznej obrazovky RTVS, keď v druhom ročníku vyhral šou Zem spieva a prakticky sa z neho stal miláčik slovenského národa. Súčasťou výhry bolo aj turné po USA a Kanade, vďaka čomu mal Martin jedinečnú príležitosť, priniesť jeho spev a hru na heligónke aj do vzdialených kútov sveta. Terchovský folklór mu učaroval tak veľmi, že ho chce odprezentovať celému svetu, aby sme si ho stále pripomínali. Ako sám povedal „K hudbe mám blízky vzťah. Najväčšiu inšpiráciu som dostal od mojich rodičov. Moja mama vie nádherne spievať. To ona mi pomohla „vyzdobiť“ môj hlas. Keď cvičím na heligónke a začnem len tak spievať, tak už počujem, ako prichádza do izby a opravuje ma. Na druhej strane, k heligónke mal najbližšie môj ocko. On bol výborný heligónkár a keď hrával, tak som ho ako malý rád počúval vedľa na stoličke. Zrejme vtedy prišiel ten zlom a zamiloval som sa do zvuku tohto nástroja," povedal Martin Repáň.

Andrej Budai foto - video služby

Andrej Budai foto - video služby - svadby, stužkové slávnosti, rozlúčky, prvé sväté prijímania, slávnostné ceremónie, rodinné a firemné akcie

Balkansambel
Balkansambel je balkánska kapela, akú ste ešte určite nepočuli. Radostný, osviežujúci, energický! Zaručene Vás nenechá sedieť na stoličkách! Originálne zoskupenie slobodomyseľných muzikantov, zbláznených do balkánskej hudby a všetkých hudobných prejavov zaváňajúcich ethno hudbou.

Joe Cocker`s Memory
Skupina Joe Cocker`s Memory vás posunie do druhej polovice minulého storočia, kedy na pódiu vo Woodstocku a následne po celom svete rozdával radosť svojím „chrapliakom“ anglický spevák Joe Cocker. Program vznikol ako sólový projekt Mariana Húževku pri príležitosti nedožitých 75. narodenín a 5. výročia úmrtia tohto velikána svetového R&B ako „screen revival concert“. Po čase sa k tomuto klubovému číslu pripojil bubeník Juraj Gergely, gitarista Vlado Švarc a bassgitarista Dušan Buzák, čím bolo na svete jadro programu Joe Cocker`s Memory live. Keď sa na pódiu objavili aj skvelí inštrumentalisti Dominik Haliarský (klávesy), Pavel Pondelík (sax) a vynikajúce vokalistky s bohatou praxou v zahraničí Elena Durnieva a Katarína Mojžišová bolo jasné, že na Slovensku vzniká koncertný program najvyššej kvality.

Janko Lehotský
Janko Lehotský sa preslávil predovšetkým v skupine Modus, do ktorej prišiel v roku 1972. S jej členmi sa poznal už v časoch, keď pôsobil v kapele Gentlemen. Lehotský sa stal lídrom Modusu a uplatnil v ňom svoj kompozičný talent, čím sa podieľal na formovaní hlavného prúdu slovenskej populárnej hudby. Ako uvádza Encyklopédia jazzu a modernej populárnej hudby, „v skupine Modus sa Lehotský uplatnil aj ako spevák, vo svojom prejave vychádzal z rozvinutého bluesového a soulového cítenia a v spojení so zastretým, mierne chrapľavým hlasom vytvoril na slovenskej scéne osobitý farebno-výrazový register". V tom čase nahral Lehotský pod značkou Opus v bratislavskom štúdiu Československého rozhlasu prvé vlastné pesničky.

Campana Batucada
Je Prvá škola samby na Slovensku. Jedinečný bubenícky orchester interpretujúci brazílsku Sambu, Batucada, Samba Reggae, Maracatu, Samba Afro spojené s moderným groovom... Zakladateľom a lídrom je Igor "Presidente" Holka. Dobrá nálada, rytmus, pohyb a energia :-) Bubenícka show!

Let It Sound
Novovzniknutá skupina s vlastnými adaptáciami od jazzu, flamenca až po klasiku.
Barbora Krišková Chlebová - flauta
Helena Kováčová - klavír
György Mészáros - gitara
Peter Ivanič - bicie nástroje

Vstup na podujatie je voľný!

zdroj a foto: Juraj Gergely

Páči sa Vám práca Leviceonline.sk a TVTEKOVHONT? Podporte nás

Cieľom portálu Leviceonline.sk a regionálnej internetovej televízie TVTEKOVHONT je prinášať Vám aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá a ďalšie užitočné a praktické informácie, ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas najmä z okresu Levice a blízkeho okolia.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť nás môžete poukázaním akejkoľvek sumy na účet nášho občianskeho združenia Regionline.sk:

Slovenská sporiteľňa IBAN:
SK37 0900 0000 0051 5918 8001

konštantný symbol:
0558

FIRMY a ŽIVNOSTNÍCI POZOR! VÝHODNÁ REKLAMA NA LEVICEONLINE.SK a TVTEKOVHONT TU.

TERAZ AKCIA! Objednajte si u nás reklamu na určité obdobie a získate ju na 2x dlhšie!

TVTEKOVHONT.SK - regionálna internetová televízia zameraná na okres Levice, blízke okolie a regióny Tekov a Hont
Výhodná reklama na Leviceonline.sk a TVTEKOVHONT

Tieto stránky používajú súbory cookies.

Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s tým, že ich môžeme používať.

Dobre