04172024str

Levice - avíza a pozvánky, oznamy o akciách a podujatiach

Začínajú sa Dni mesta Levice 2019

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

LEVICE 9. mája 2019 - Mesto Levice srdečne pozýva širokú verejnosť na 5. ročník Dní mesta Levice, ktoré sa budú konať v dňoch 10. - 18. mája 2019. Ako portál Leviceonline.sk informovala referentka vzťahov s verejnosťou a médiami mesta Levice Adriana Macáková, pre návštevníkov je aj tento rok pripravená pestrá ponuka, z ktorej si vyberie naozaj každý podľa svojej chuti.

Začínajú sa Dni mesta Levice 2019

V piatok 10. mája začína množstvo podujatí, otvorením medzinárodnej poľovníckej výstavy Levické poľovnícke dni a medzinárodného fotografického festivalu Dni fotografie v Leviciach 2019. "Milovníci tanca sa môžu tešiť na Grandfinále medzinárodnej tanečnej súťaže Showtime. V sobotu 11. mája už tradične program pokračuje Levickým putovaním za vínom, kde priaznivci lahodného vína môžu degustovať kvalitné vína od miestnych vinárov v podmanivom areáli Levického hradu," povedala Macáková.

11 vinárov zo združenia terroir Tekov predstaví
v máji svoje vína na nádvorí Levického hradu

Druhá májová nedeľa patrí mamám, tak si ich deň pred ich sviatkom uctíme symbolickou Míľou pre mamu v Parku M.R.Štefánika. "Nedeľa je venovaná folklóru a súťaži v speve amatérskych spevákov ľudovej piesne Čepček – Perlová parta. V utorok sa dozvieme zaujímavosti o levickom rodákovi, cestovateľovi Kálmánovi Kittenbergerovi. Od stredy do piatku nám svoje umenie ukážu talentovaní študenti zo Strednej umeleckej školy L. Bielika v Leviciach v tvorivých dielňach aj na módnej prehliadke. Vo štvrtok nás Za krásami hviezdnej oblohy zavedie Tekovská hvezdáreň," priblížila pracovníčka mesta Levice.

Tekovské múzeum pripravilo pri príležitosti Medzinárodného dňa múzeí bohatý celodenný program pre malých aj veľkých Noc múzeí a galérií v hradnom areáli a v areáli vodného mlyna v Bohuniciach. "Opäť máme pripravený pokus o rekord, tentokrát v tanci „Krajovka“ z filmu Čary, zlato a láska od miestnych tvorcov. Príďte na námestie v piatok poobede a vyskúšajme si netradičný tanec," dodala Macáková.

V piatok a sobotu centrum mesta zaplavia kolotoče, remeselníci, stánky s klobáskami, lokšami, medovníkmi a inými dobrotami doplnené bohatým kultúrnym programom. "Môžeme sa tešiť na Cimbal brothers a Svetlanu Rymarenko, Mira Šmajdu, Paľa Drapáka, skupinu Billy Barman, Stripless, Country men či FS Zbojná a sestry Bacmaňákové. Dni mesta ukončí vystúpenie slovenskej skupiny Polemic. Počas jarmoku v piatok a v sobotu je pre návštevníkov pripravená novinka – dva 20 metrové stany s bohatou ponukou viac ako 30 značiek piva od deviatich slovenských a zahraničných pivovarov. Tešíme sa na Vás," ukončila referentka vzťahov s verejnosťou a médiami mesta Levice.

Plagát Dní mesta Levice 2019 vo vyššom rozlíšení TU.

zdroj: mesto Levice

Youtube kanál Leviceonline.sk
Nakúpdoma.sk - eshop - Byt a domácnosť, elektronika a spotrebiče, šport a fitness, kuchyňa, pánska a dámska móda, obuv, Topshop produkty, alko-nealko nápoje, kozmetika Zľavaonline.sk - paleta najlepších zliav Sexland.sk - všetko pre Vaše potešenie

POZRITE SI TIEŽ:

Nakúpdoma.sk - eshop - Byt a domácnosť, elektronika a spotrebiče, šport a fitness, kuchyňa, pánska a dámska móda, obuv, Topshop produkty, alko-nealko nápoje, kozmetika
Andrej Budai foto - video služby - svadby, stužkové slávnosti, rozlúčky, prvé sväté prijímania, slávnostné ceremónie, rodinné a firemné akcie

Tieto stránky používajú súbory cookies.

Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s tým, že ich môžeme používať.

Dobre