05282024uto

Levice - avíza a pozvánky, oznamy o akciách a podujatiach

Deti v Leviciach strávia príjemný deň plný športu, zábavy a prekvapení na Baby futbale a Baby volejbale

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

LEVICE 14. júna 2018 - Príjemný deň plný športu, zábavy a prekvapení strávia deti na levickom Futbalovom štadióne v sobotu 16.6.2018 od 9.00 hod. Uskutoční sa tam totiž originálne podujatie s názvom BABYFUTBAL+BABYVOLEJBAL.

Deti v Leviciach strávia príjemný deň plný športu, zábavy a prekvapení na Baby futbale a Baby volejbale
Andrej Budai foto - video služby - svadby, stužkové slávnosti, rozlúčky, prvé sväté prijímania, slávnostné ceremónie, rodinné a firemné akcie

Organizátorom je 2. Základná škola v Leviciach v spolupráci s Rodičovským združením - Športové triedy pri 2. Základnej škole, FK Slovan Levice a VK Palas Levice.

Pravidlá sú jednoduché: Jednotlivé futbalové zápasy sú rozdelené na tri tretiny po štyri minúty, prvú tretinu hrajú deti, druhú tretinu hrajú dospelí a tretiu opäť deti. Vo volejbale sú to tri sety do 10 s rovnakými podmienkami. O víťazstve či prehre rozhodnú výsledky detí, len v prípade remízy rozhodne výsledok druhej tretiny, teda výsledok, ktorý dosiahli dospelí. Veľkosť BABYFUTBAL aj BABYVOLEJBAL ihriska, bránok, sietí a lopty, je prispôsobená deťom tohto veku. Minimálny počet sú štyri deti, „škôlkárskeho“ veku a štyri dospelé osoby (rodičia, starí rodičia, súrodenci, kamaráti...).

O pitný režim jednotlivých tímov bude postarané. Vyhodnotené budú tri najlepšie tímy, ktoré budú odmenené zaujímavými cenami. Každý malý účastník dostane zaujímavé darčeky.

Ak by sa Vám nepodarilo poskladať tím, nič nie je stratené - z detí a rodičov, ktorí sa prihlásia, buď do priloženej prihlášky, alebo priamo na mieste podujatia, zložíme ďalší baby tím, poprípade sa môžu aktívne zapojiť do zaujímavých súťaží, alebo sa len tak zabaviť. Podujatie bude voľne prístupné celej verejnosti a takto môžu Váš tím podporiť priatelia, kolegovia, celé rodiny. Využite jedinečnú možnosť spojiť škôlku – deti – rodinu do jedného tímu a užiť si jeden pekný júnový deň.

BABY FUTBAL A BABY VOLEJBAL je originálne a tradičné podujatie, ktorého 1. ročník bol organizovaný v roku 2010. Je to športovo - kultúrne podujatie, ktoré je v od svojho prvého ročníka späté s podporou mesta Levice a spoločnosti ZSE, firmami Comix, Futbalshop, Logistickým centrom Coop, či už v rámci dobrovoľníckej činnosti, alebo po stránke finančnej a materiálovej.

Podujatie je určené pred deti, ich rodiny a materské školy, ktoré deti navštevujú. Jednotlivé materské školy si vytvoria tímy, ktorých členmi sú deti a ich rodičia, prípadne iní rodinní príslušníci. Súčasťou tohto dňa plného zábavy sú animačné programy, rôzne kultúrne vystúpenia, tvorivé dielne, športové súťaže a hlavný turnaj družstiev materských škôl v BABY FUTBALe.

V posledných dvoch rokoch organizátori rozšírili podujatie o futbalový turnaj prípraviek. V roku 2017 uviedli novinku - BABY VOLEJBAL. Je to zábavná forma volejbalu, kde spôsob hry aj ihrisko je prispôsobené najmenším hráčom škôlkárskeho veku. Pridaním Baby volejbalového turnaja sa zvýšil aj počet účastníkov - je to atraktívna forma športovej zábavy aj pre dievčatá i keď každým rokom pribúdajú aj malé futbalistky. Turnaje sa stretli s veľkou podporou detí a ich rodičov, o čom svedčí vzrastajúci počet zúčastnených rodín, materských škôl, ale i mediálny záujem o netradičný spôsob spoločne stráveného voľného času rodín. Z kapacitných dôvodov sa podujatie organizuje na futbalovom štadióne FK Slovan Levice, v prípade nepriaznivého počasia v Športovej hale. Pre deti a ostatných účastníkov budú pripravené nafukovacie atrakcie a stánky s občerstvením.

Nakúpdoma.sk - eshop - Byt a domácnosť, elektronika a spotrebiče, šport a fitness, kuchyňa, pánska a dámska móda, obuv, Topshop produkty, alko-nealko nápoje, kozmetika

Keďže organizátorom nejde len o jednorázový efekt príjemne stráveného dňa, je pre nich veľmi dôležité, aby materské školy pokračovali v celoročnej činnosti ohľadom aktívnej športovo zábavnej činnosti, kde im toto podujatie dáva akýsi námet, ako sa s najmenšími kamarátmi dá zábavnou formou športovať, umiestňujú formou cien do jednotlivých materských škôl, ktoré sa prihlásia na podujatie a aktívne sa ho zúčastnia spolu aj s rodinami a priateľmi, športové pomôcky, určené pre túto vekovú kategóriu.

Cieľom projektu je priviesť deti od útleho veku k športovaniu. Jednotlivé MŠ si vytvoria vlastné družstvá, ktorými členmi sú okrem detí aj ich rodičia, rodinný príslušníci a priatelia. Takto spoločne formou rôznych zábavných súťaží a BABY FUTBAL-ového a BABY VOLEJBAL-ového turnaja zažijú deň plný zábavy a čo je veľmi dôležité, zažijú to ako rodina spolu. Cieľom organizátorov je deti dostať preč od televízorov, počítačov a iných moderných výdobytkov. Tiež ukázať deťom, že pohyb a šport je tá najprirodzenejšia a zábavná činnosť a už od malička im vštepovať, aké je prirodzené sa hýbať. Na podujatí sú aktívni aj ich rodinný príslušníci a takto môžu sa zabaviť celé rodiny. Tým, že súťažia aj dospelí kamaráti (rodičia, starí rodičia, priatelia... ), idú názorným príkladom deťom, ako sa dá športom zabaviť.  Materiálne vybavenie materských škôlok športovými pomôckami prispôsobeným malým kamarátom uľahčí každodennú športovú prípravu detí.

Na podujatie sú vítané aj deti, ktorých sa MŠ z rôznych dôvodov neprihlásia, určite sa všetky deti zabavia.

Súčasťou podujatia je aj futbalový turnaj prípraviek kategórie U8 za účasti domácich FK SLOVAN Levice, FC VION Zlaté Moravce a FKM Nové Zámky.

zdroj a plagát: Miroslav Víglaš

Tieto stránky používajú súbory cookies.

Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s tým, že ich môžeme používať.

Dobre