04192024pia

Triatlonisti ŠK Atóm Levice úspešní vo Dvoroch nad Žitavou

DVORY NAD ŽITAVOU 22. júna 2017 - V sobotu 17. júna sa za pomerne chladného a najmä veterného počasia konal už 31. ročník Žitavského šprint triatlonu v obci Dvory nad Žitavou v okrese Nové Zámky.

Hneď ráno odštartovali detské kategórie na objemoch 150 m plávanie, 5 km cyklistika, 1,25 km beh. Víťazom sa stal triatlonista z ŠK Atóm Gabriel Suchý. Preteky úspešne dokončili aj ostatní a to Boris Bátovský, Alex Mandák, Paulína Haulíková, Nikol Pivarčiová, Žaneta Gajdošová, Debora Moravská, Laura Mészárosová a Mia Sophie Rudolphi.

Áčko-hygiena.sk - Hygiena a dezinfekcia

Po deťoch nasledoval takzvaný superšprint na objemoch 350 m plávanie, 10 km cyklistika a 2,5 km beh. Kategóriu žien do 34 rokov zvíťazila zase triatlonistka z ŠK Atóm Lucia Pivarčiová a Natália Kováčová skončila štvrtá. Takisto na štvrtom mieste skončila v kategórii žien nad 35 rokov Andrea Suchá. Medzi mužmi do 29 r. bol Milan Pilc na 2. mieste a v mužoch nad 40 r. Gabriel Suchý st. siedmy a Milan Mandák deviaty.

Predaj 30 zerkonštruovaných bytov na Ul. Kpt. Nálepku v Leviciach - Levice invest, s.r.o., www.leviceubytovanie.sk

Na poludnie bol hlavný štart šprint triatlon na objemoch 750 m plávanie, 20 km cyklistika a 5 km beh. Na štart sa postavilo takmer 100 triatlonistov.

V kategórii mužov obsadil Tadeáš Fazekaš 2. miesto, v absolútnom poradí bol tretí za dvomi maďarskými pretekármi, ale zo Slovákov prvý.

V ďalších vekových kategóriách boli nasledovné výsledky:

Dorastenci: Andrej Cícer 3., Viktória Titková 4., Hana Mudráková 5.
Agž 30-39: Mirka Jánošová 1., Vendelína Kuchťáková 3.
Agž 40-49: Jana Miklóšová 2.
Agm 30-34: Patrik Martinčík 5.
Agm 40-44: Peter Gajdoš 4.
Agm 45-49: Slavo Jánoš 1., Gabriel Duba 2.

Z 26 pretekárov z ŠK Atóm získali desiati pódiové umiestnenia a ďalší siedmy sa umiestnili do piateho miesta, čo je zásluha dlhoročnej trénerky Mgr. Mariky Kuriačkovej.

zdroj a fotografie: ŠKALV