04242024str

Basketbal a basketbalové správy z Levíc

Víkendové výsledky ŠBK JUNIOR Levice, dôležité víťazstvá starších žiakov

LEVICE 17. marca 2014 - Počas víkendu 15.-16.3.2014 odohrali levické basketbalové družstvá starších a mladších žiakov, mužov, kadetiek ako i mladších minibasketbalistov dôležité zápasy. Starší žiaci zaznamenali na východe krajiny dôležité víťazstvá, mladší žiaci zdolali fyzicky zdatnejšieho súpera z Trenčína.

Prinášame Vám kompletné víkendové výsledky levických družstiev:

Liga starších žiakov
BK Kings Bardejov – ŠBK Junior Levice 64:95 /40:43/
Body LV: Kocman 20, Špaňo 15, Bátovský 9, Povrazník 8 a Zigo po 8, Kóša 7, Lukniš 6 a Danielič po 6, Lacko a Gatiaľ po 5,  Jesenský 4, Frtús 2

BK 04 AC LB Spišská Nová Ves – ŠBK Junior Levice 67:93 /38:37/
Body LV:  Danielič 17, Povrazník 13, Lukniš a Frtús po 11, Špaňo 10, Bátovský 8, Kocman 7, Jesenský 5, Adámik 4, Gatiaľ 3, Zigo a Kóša po 2

Naši chlapci po výhre nad Bardejovom  porazili na súperovej palubovke aj kvalitný tím zo Spišskej Novej Vsi. Po kvalitnej mentálnej príprave, vynikajúcom výkone a perfeknom vedení  sa zrodilo prekvapujúce, ale zaslúžené vysoké víťazstvo našich chlapcov, pričom po tretej štvrtine bol stav zápasu 56:56.

Bezkomínové biokrby - Levice, predajňa Ul. I. Krasku 8

Oblastná súťaž mužov
TJ Štadión Trenčín – BK Levickí Patrioti „B“ 76:86 /41:33/
Body LV: Mat. Halmeš 25, B. Kazár 19, Biricz a Mar. Halmeš po 14, Brodziansky 8, M. Kazár 5, Cifra 1

Levické „béčko“ pokračuje aj naďalej v nadstavbe na víťaznej vlne. Aj napriek manku z prvého polčasu dokázali stretnutie otočiť vo svoj prospech a ukázali tak opäť svoju hernú silu a tímového ducha.

Liga kadetiek
BKŽ Levice – Young Angels Košice  56:43 /37:23/
Body LV: Kováčiková 27, Ivanická 10, Jarinová 8, Havranová, Kronková 4, Magulová 2, Lelkesová 1

Proti kvalitnému družstvu z Košíc podali Levičanky od začiatku zápasu veľmi dobrý výkon. Na ihrisku pôsobili suverénne a už v prvom polčase položili základ svojho úspechu. Po prestávke si bezpečne udržiavali svoje vedenie až do konca.

Oblastná súťaž mladších žiakov
ŠBK Junior Levice – TJ Štadión Trenčín 77:45 /42:20/
Body LV: Villem 18, Lojek 15, Chaban 14, Cserhelyi 11, Špaňo 8, Horniak, Lepieš, Lӧrinc,
Udvardy a Varga po 2, Vöröš 1

ŠBK Junior Levice – TJ Štadión Trenčín 59:42 /21:16/
Body LV: Špaňo 19, Villem 10, Chaban a Horniak po 6, Lojek, Lӧrinc a Petrovič po 4, Bláha,
Cserhelyi a Udvardy po 2

Levičania aj napriek tomu, že nepreviedli svoj maximálny výkon, mali v oboch stretnutiach hernú prevahu a proti starším súperom z Trenčína dominovali v oboch stretnutiach. Hostia otestovali domácich hlavne po fyzickej stránke.

Oblastná súťaž žiačok
BKŽ Levice – MBK Ružomberok 32:42 /16:16/
Body LV: Kašiarová 12, Dudášová 8, Haulíková 4, Labovská 3, Kabáthová a Tuhá po 2, Námesná 1

BKŽ Levice – MBK Ružomberok 22:24 /10:13/
Body LV: Dudášová 8, Kašiarová 6, Tuhá 4, Haulíková a Námesná po 2

Levičanky dokázali v oboch zápasoch držať krok so súperkami z Ružomberka, ale záver zápasov nezvládli podľa predstáv. V oboch stretnutiach, kde sa bojovalo o každú loptu, mali nakoniec viac šťastia hosťujúce hráčky a tešili sa tak z výhry.

Oblastná súťaž mladších minibasketbalistov
MBK Karlovka Bratislava „B“ – ŠBK Junior Levice 13:69 /4:42/
Body LV: Kováčik 14, Pinter a Klinčok po 10, Gregáň, Pohánka a Szabó po 8, Švaral 4, Bielik 3, Mráz a Slamka po 2

MBK Karlovka "B" Bratislava - ŠBK Junior Levice 10:73 /4:39/
Body LV: Szabó 20, Klinčok a Gregáň po 11, Kováčik 10, Bielik 6, Pinter 5, Ištok a Slamka po 4, Mráz 2

Družstvo hostí si v meraní síl s aktuálne posledným tímom v tabuľke mohlo dovoliť využiť celú lavičku a príležitosť tak dostali všetci hráči. Levičania aj napriek tomu potvrdili kvalitatívny rozdiel a zaslúžene vyhrali bez väčších problémov.

zdroj a fotografie: ŠBK Junior Levice