04202024sob

Na hurbanovskom triatlone Levičania mimoriadne úspešní

HURBANOVO / LEVICE 12. septembra 2016 - Počas druhej septembrovej soboty 10.9.2016 sa za horúceho počasia konalo v Hurbanove predposledné kolo slovenského pohára v triatlone.

Preteky boli zároveň majstrovstvami SR pre vekové kategórie žien (AGž) aj mužov (AGm) v šprint triatlone a boli to aj majstrovstvá okresu. Z úspešného levického triatlonového klubu ŠK Atóm sa na štart postavili deti aj ich rodičia v slušnom počte takmer 30 pretekárov.

Bistro Miloš na 2. podlaží Dituria SC, Levice ponúka domácu kuchyňu, chutné denné menu a najkrajší výhľad na Levice!

Medzi najmenšími tvz. Nádeje A, Alex Mandák a Žaneta Gajdošová získali prvé miesta. Preteky úspešne dokončili aj ich rovesníci Karolínka Miklóšová, Mia-Sophie Rudolphi, Tatiana Porubská, Simonka Laktišová.

V kategórii tvz. Nádeje B, taktiež deti z ŠK Atóm získali obe prvé miesta – Boris Bátovský a Paulínka Haulíková. Nikol Pivarčiová bola druhá, a Ninka Tomová štvrtá.

Medzi žiakmi pódiové umiestnenie získal len Andrej Cícer – 3. miesto, ale preteky úspešne dokončili Hana Mudráková, Karin Jánošová, Jakub Toma a Martina Fiťková.

Andrej Budai photo - fotografické a video služby - svadby, oslavy, stužkové, promócie, plesy, rodinné a firemné stretnutia, akcie, podujatia, spoločenské, športové...

Niektorí rodičia si vyskúšali Fit verziu – 0,45 m plávanie, 10 km cyklistika, 2,5 km beh a boli úspešní – Lucia Pivarčiová 1. miesto, Hana Laktišová 2. miesto, Roman Škarba 3. miesto a Milan Pilc 4. miesto.

Majstrovstiev Slovenska sa v šprint triatlone (750 m plávanie, 20 km cyklistika a 5 km beh) zúčastnili:
- Kat. Juniori/rky – Matúš Verbovský 1., Viktória Titková 2.
- Kat. Muži – Tadeáš Fazekaš 1.
- Kat. AGm 30-34 – Patrik Martinčík 4.
- Kat. AGm 40-44 – Peter Gajdoš 4.
- Kat. AGm 45-50 – Milan Bátovský 13.
- Kat. AGž 40-49 – Mirka Jánošová 2., Janka Miklóšová 4.

Absolútnym víťazom Majstrovstiev Slovenska sa stali Matúš Verbovský a hneď za ním Tadeáš Fazekaš.