04192024pia

Hokej a hokejové správy, aktuality z mesta Levice

Hokejový víkend: Infarktový zápas piatakov, výbuch siedmakov, prehry ôsmakov a šiestakov, úspech prípravky, muži porazili Partizánske

LEVICE 19. októbra 2016 - 8. kolo najvyššej hokejovej súťaže mladších a starších žiakov bolo poriadne bohaté na góly. V tomto kole si žiaci HK Levice zmerali sily s rovesníkmi z hokejového klubu HOBA Bratislava. Hráči ôsmeho ročníka sa naďalej trápia, stretnutie siedmakov prinieslo výbuch na domácej pôde, šiestaci a piataci po dobrom hernom prejave s tesnými prehrami.

I.liga mladších žiakov (5.ročník) U11 – 8.kolo

Reštaurácia FOR YOU, Ludanská 14, Levice - denné menu.HOBA Bratislava – HK Levice 7:6 (4:3, 1:3, 2:0)

Piataci odohrali absolútne vyrovnaný zápas s rovesníkmi v bratislavskej Dúbravke. Hral sa aktívny a rýchli hokej na oboch stranách, piataci z HK Levice sa tlačili pred domáceho brankára, stav po I.tretine bol 4:3.
V druhej tretine chalani nadviazali na prvú tretinu, gólovo sa presadili oba celky, ale viac z hry mali hráči HK Levice čoho výsledkom bol stav 1:3 a celkovo tretina vyznela herne pre Levičanov.
Do tretej tretiny sme vstupovali s odhodlaním udržať výsledok aj hernú činnosť a ukončiť zápas víťazstvom, čo sa nám aj darilo, chalani sa „nakopli“ pôsobili živšie, agresívnejšie ale súper mal viac šťastia na hokejkách, v úvode tretiny vsietil kontaktný gól na 6:6 a následne o necelých 50 sekúnd ďalší z čoho pramenil aj výsledok tretej tretiny, ktorú sme prehrali 2:0.

Góly za HK Levice: 3. Homoľa, 14. Homoľa, 15. Karaffa (Vrecník), 23. Doboš (Jelínek, Vrecník), 34. Jelínek (Tariška), 35. Homoľa (Kondač)

HK Levice: Gagač – Minár, Doboš, Víglaský, Vrecník, Vlčko, Sleziak, Kondač, Homoľa, Régi, Karaffa, Chovanec, Jelínek, Virág, Tariška, Moravčík

I.liga mladších žiakov (6.ročník) U12 – 8.kolo

HOBA Bratislava – HK Levice 6:4 (1:2, 3:2, 2:0)

Oba tímy dôsledne dodržiavali predzápasové pokyny trénerov a šance sa rodili veľmi ťažko. Gólový účet otvorili Levičania na začiatku 9.minúty prvej tretiny, keď po chybe súperovej obrany ušli hráči Levíc a Martin KASALA prekonal domáceho brankára. V druhej tretine sa obraz hry nezmenil, čoho výsledkom bol nerozhodný stav 4:4. V závere sme poľavili v korčuľovaní čo využil súper a tretiu tretinu vyhral 2:0.

Góly za HK Levice: 9. Kasala (Schwarz, Ordogh), 18. Drapák (Klepáč), 20. Drapák (Klepáč), 33. Ordogh,

HK Levice: Tariška – Krištof, Šeliga, Bíňovský, Drapák, Zajko, Ordogh, Duchoň, Kasala, Šabo, Šútor, Hebixer, Grósová, Schwarz, Klepáč

I.liga starších žiakov (7.ročník) U13 – 8.kolo

HK Levice – HOBA Bratislava 2:10 (1:4, 1:3, 0:3)

Pod levickým hradom začali aktívnejšie hostia, keď v 9.minúte presne namieril Maxim HÁJEK a HOBU poslal do vedenia 1:0. Do konca prvej tretiny si Levice vytvorili nejaké brejkové situácie čoho bol gól Samuela DRAPÁKA na 1:3, pokúšali sa o streľbu, ale brankár hostí stál na svojom mieste, navyše levičania inkasovali gól do šatne pred koncom prvej tretiny na 1:4. Druhá a tretia tretina sa niesla v réžii hostí aj keď v 33.minúte opäť znižoval Samuel DRAPÁK ale to bolo z našej strany všetko. Bratislavčania boli efektívnejší a začalo to mládežníkom do brány domácich padať.
Na začiatok tretieho dejstva sme nastupovali už z mankom piatich gólov a obraz hry sa moc nezmenil. HOBA hrala svoju hru, na čo siahla to jej vyšlo. HOBA napokon zvíťazila 10:2.

Góly za HK Levice: 19. Drapák, 33. Drapák (Sládeček)

HK Levice: Grobař – Doboš, Drapák, Ešek, Farkaš J., Farkaš P., Gellen, Horváth Adam, Horváth Andrej, Juhás, Király, Moravčík, Pacala, Sládeček

Bistro Miloš na 2. podlaží Dituria SC, Levice ponúka domácu kuchyňu, chutné denné menu a najkrajší výhľad na Levice!

I.liga starších žiakov (8.ročník) U14 – 8.kolo

HK Levice – HOBA Bratislava 0:6 (0:4, 0:1, 0:1)

O osude zápasu rozhodla prvá tretina v ktorej sa štyrikrát presadili hostia čo rozhodlo zápas. Druhá a tretia tretina mala byť v našej réžii, ale chalani si ju sami zdramatizovali aj keď si vytvárali tlak na súperovú bránku góly dával súper a ôsmaci si zaknihovali ďalšiu prehru v rade bez vsieteného gólu.

Góly za HK Levice: --

HK Levice: Mejsnar – Bartek, Blaško, Bukoven, Hoffer, Kasala, Lobbová, Mišura, Paľovčík, Šebeštín, Vrbka

Vydarený hokejovo – futbalový turnaj v Lučenci

Počas víkendu 15.-16.10.2016 naša hokejová prípravka tretiakov neoddychovala ale zúčastnila sa netradičného futbalovo – hokejového turnaja BE THE BEST MINICUP 2016 v Lučenci. Hokejové tímy si zmerali počas soboty a nedele svoje športové sily v hokeji a malom futbale. Podujatie sa konalo na multifunkčnom ihrisku ZŠ M. R. Štefánika v Lučenci a na Zimnom štadióne v Lučenci. Na turnaji štartovalo päť hokejových mužstiev zložených z hráčov do 8.rokov a mladších. Okrem domáceho mužstva sa v Lučenci predstavili tretiaci z HK Levice ďalej HKM Zvolen, HK Lamač Bratislava a hokejová škola z Banskej Bystrice.
Husársky kúsok sa podaril malým hokejistom z levického hokejového klubu, kde malé „Levíčatá“ vyhrali kvalitne obsadený miniturnaj a nechali za sebou štyri ďalšie tými zo Slovenska. Mužstvá hrali systémom každý s každým a o umiestnenie v konečnej tabuľke rozhodovalo počet dosiahnutých bodov. Tretiaci z HK Levice odohrali vynikajúci turnaj, predviedli veľmi pekný kolektívny výkon, keď sa gólovo dokázali presadiť všetky útočné formácie. Obsadili celkové prvé miesto a z turnaja si odnášajú veľa krásnych športových zážitkov.

Andrej Budai photo - fotografické a video služby - svadby, oslavy, stužkové, promócie, plesy, rodinné a firemné stretnutia, akcie, podujatia, spoločenské, športové...

Chcem pogratulovať hráčom k prvému miestu, ktoré získali zaslúžene a verím, že ich to bude motivovať do ďalšej práce. S hráčmi a ich výkonmi som spokojný, hrali pekný kombinačný hokej, boli organizovaní a som rád, že činnosti ktoré na tréningu trénujeme aj prenášame do hry. Je tam nadšenie hráčov a aj rodičov čo je len na dobro veci a prináša to svoje ovocie. Ukázali svoje silné, ale aj slabé stránky. Je pozitívne, že proti všetkým súperom sa vedia na ľade baviť a hrať s radosťou.“ zhodnotil účinkovanie svojich zverencov Mgr. Marián Fliega. Výsledky zápasov HK Levice na turnaji:

5. Hs Be The Best Banská Bystrica

Mesto Levice a hokejový klub reprezentovali: Brankári: Christopher Lajčín, Jakub Vlačuha
Hráči: Kukel, Ildža, Tariška, Gagač, Feniková, Jakubík, Gajdács, Kaszás, Galley, Varga, Lojt, Vaňatka, Samuel Vlačuha, Bezáková, Hafič, Lajčín, Klein, Torda
Tréner: Mgr. Marian Fliega

Levické A-mužstvo v jarmočnom zápase zdolalo Partizánske

Zápas s Partizánskym sa tentokrát trochu netradične niesol v pokojnejšom duchu a obišiel sa bez zbytočných hrubších zákrokov. To však divákov neobralo o zážitok keďže sa hral rýchly, útočný hokej. To dokumentuje aj počet striel 48:50. Domáci hráči na vlastnom ľade aj tentokrát podali veľmi dobrý a zodpovedný výkon, podporený najmä výborným korčuľovaním a bojovnosťou. Súpera ani raz nepustili do vedenia a každú tretinu vyhrali rovnakým pomerom 2:1. Individuálne sa zaskvel Lukáš Bališ, ktorý si na svoje konto pripísal 3 góly. Aj v tomto stretnutí však bola kľúčom k úspechu Levičanov najmä tímová hra a výborný Paťo Vozár v bránke.

HK Levice 6:3 HK Iskra Partizánske (2:1; 2:1; 2:1)

Góly: 5. Kiepeš (Stankovič), 14. Bališ (Káčer), 25. Bališ (Hronec, Ozimák), 32. Bališ (Bačkor, Vrťo), 56. Ozimák (Sucharda), 56. Kiepeš (Bačkor) – 8. Tvrdík (Peniaška), 24. Peniaška (Gašparovič, Tvrdík), 45. Uhrecký (Cvejn)

Zostava LV: Vozár – Bačkor, Káčer, Bališ, Hronec, Vrťo – Ozimák, Školník, Kiepeš, Segíň P., Stankovič – Pitlanič, Roško, Bránik, Michalovič, Sucharda – Židulják

Zostava PA: Komžík – Malinka, Ondruška J., Gašparovič, Peniaška, Tvrdík – Cvejn, Ondruška P., Sapár, Uhrecký, Tupý – Ladický, Uhrovčík, Ondruš, Varga, Výborný – Beniak

Rozhodovali: Mĺkvy – Frimmel, Jedlička
Strely: 48:50
Vylúčenia: 5:2 na 2 min.
Divákov: 180

Nasledujúci zápas LV: HK Levice – ŠHK 37 Piešťany (22.10.2016 o 17:30 v Leviciach)

Ing. Jaroslav Matejov, tréner HK Levice: „Domáci zápas sme opäť dokázali odohrať úplne inak ako hráme zápasy vonku. Na domácom ľade to vyzerá ako by sa chalanom viac chcelo. Čo sa týka útočnej hry a korčuľovania som spokojný, vpredu dnes chalani dodržali všetko čo sme si povedali, no ešte stále robíme zbytočné chyby v obrane vo vlastnom aj strednom pásme, na čom musíme jednoznačne popracovať. Napriek výhre 6:3 nás totiž súper dokázal prestrieľať čo by sa nám nemalo stávať. Našťastie nás dnes opäť podržal Paťo Vozár v bránke, ktorý bol pripravený vždy keď sme to najviac potrebovali. Chalani od zápasu k zápasu začínajú automaticky robiť niektoré veci, ktoré sa im snažíme od začiatku sezóny vštepiť čo je veľmi dobrým signálom do budúcich zápasov.