04262024pia

Basketbal a basketbalové správy z Levíc

Kadeti B ŠBK Junior Levice postúpili do finále 2. Ligy

LEVICE 29. apríla 2016 - Levickí juniori ŠBK Junior Levice v generálke na Final Four neuspeli ani raz, kadeti „B“ v semifinále pripravili zaujímavý scenár, keď o postupujúcom do finále muselo rozhodnúť predĺženie. V ňon mali viac šťastia Levičania a vybojovali si tak postup do finále, v ktorom sa stretnú s úspešnejším z dvojice Považská Bystrica a BSC Bratislava.

Liga juniorov U19

ŠBK Junior Levice – MBK Victoria Žilina 70 : 82 /30 : 40/

Body LV: Števko 22 (tri trojky), Lukniš 13 (jedna trojka), Danielič 12 (dve trojky), Szabo 12 (6/5), Adámik 5 jedna trojka, Ševčík 4, Boócz 2 (2/0).

LeviceUbytovanie.sk - Predpredaj 23 zrekonštruovaných bytov v Leviciach na Ul. Kyjevská 5

Levičania v predposlednom zápase základnej časti privítali na domácej palubovke družstvo najväčšieho favorita na prvenstvo – družstvo MBK Viktória Žilina. Od úvodných minút Žilina potvrdzovala tieto predpoklady. Po celý čas nepustili domácich do vedenia. Súper má skúsenejší tím a mal aj výškovú prevahu, čo aj patrične zužitkoval v doskokoch pod oboma košmi. Okrem toho sa hostia prezentovali výbornou streľbou z diaľky, a tak domáci nemali príliš šancu na lepší výsledok aj keď 5 minút pred koncom zápasu prehrávali o 23 bodov, ale bojovným výkonom do posledných sekúnd sa im podarilo upraviť výsledok na konečný rozdiel 12 bodov.

ŠBK Junior Levice – IMC Slovakia Považská Bystrica 71 : 83 /43 : 49/

Body LV: Števko 19 (2/1) štyri trojky, Lukniš 12 dve trojky, Szabo 11 (1/0), Danielič 8 dve trojky, Adámik 7 (2/1), Boócz 7 (4/3), Mišenka 7 (6/3)

Levickí juniori v poslednom stretnutí pred finálovým turnajom privítali na domácej palubovke ďalšieho účastníka záverečného turnaja – družstvo z Považskej Bystrice. Zápas začal v rýchlom tempe, keď útoky dominovali nad obrannou hrou a 1. štvrtina skončila pomerne vysokým skóre 25 : 31. Zápas ďalej pokračoval vo vyrovnanom duchu. Na konci tretej štvrtiny sa súperovi podarilo vzdialiť na dvojciferný rozdiel a hoci Levičania ešte v záverečnej štvrtine zabojovali a znížili na rozdiel 2 bodov, v závere súper potvrdil svoje kvality a postavenie v tabuľke po základnej časti na 3. mieste a víťazstvo si už nenechal ujsť.

Záverečný turnaj Final Four sa odohrá v dňoch 6.–8. mája 2016 v Žilina za účasti domácej Žiliny, Karlovky Bratislava, Považskej Bystrice a ŠBK Junior Levice.

Izomer, s.r.o. - ATÓM - Sv. Michala č. 4, 4. poschodie, 934 01 Levice - hydroizolácie striech lepenkou, fóliou Fatrafol 810, zateplenie a montáž sedlových striech krovy a všetky druhy krytín.

2. liga kadetov U17 (play off)

ŠBK Junior Levice „B“ – MBA Prievidza „B“ 77 : 66 /48 : 38/

Body LV: Adámik 18 (TH 7/4), Goda 12, Sirotňák 8, Slaninka 7 (2/1), Benček 6 (2/1), Csendes 6 (2/1, 1 trojka), Hrnčír 6 (2/1), Chaban 4 (2/1, 1 trojka), Kocman 4, Pavlovič 4, Tužinský 2

ŠBK Junior Levice „B“ – MBA Prievidza „B“ 62 : 61 pp /34 : 30, 50 : 55/

Body LV: Špaňo 21 (2/2), Goda 14 (1 trojka), Sirotňák 10 (2/2), Benček 6, Csendes 4, Chaban 3, Slaninka 2, Pavlovič 2.

Levické družstvo kadetov „B“ odohralo odvetu semifinálového kola na domácej palubovke proti družstvu Prievidze. V prvom zápase zvíťazili vcelku jednoznačne, keď po troch štvrtinách viedli už o 22 bodov. Avšak tento náskok nedokázali udržať a poslednú štvrtinu prehrali v pomere 7 : 18 a hostia tak dokázali znížiť na prijateľnejší rozdiel v konečnom skóre. Druhý zápas bol veľmi vyrovnaný a dramatický a hoci Levičania viedli tesným rozdielom, v poslednej štvrtine dali len 2 body a hostia vyhrali 50 : 55. Postupová matematika tak priniesla zaujímavý scenár. Stav na zápasy bol vyrovnaný 2:2 a nerozhodný bol aj rozdiel v skóre vzájomných zápasov a tak o postupujúcom muselo rozhodnúť predĺženie. V ňom mali viac šťastia Levičania a vybojovali si tak postup do finále, v ktorom sa stretnú s úspešnejším z dvojice Považská Bystrica a BSC Bratislava.

zdroj a fotografia: ŠBK Junior Levice

Andrej Budai photo - fotografické a video služby - svadby, oslavy, stužkové, promócie, plesy, rodinné a firemné stretnutia, akcie, podujatia, spoločenské, športové...