04252024štv

Basketbal a basketbalové správy z Levíc

Kadeti ŠBK Junior Levice lídrom tabuľky, starší minižiaci víťazne v Komárne

LEVICE 23. novembra 2015 - Mládežnícke basketbalové družstvá ŠBK Junior Levice počas víkendu 21.-22.11.2015 odohrali svoje ďalšie zápasy. Kadeti sú lídrom tabuľky bez prehry aj po 10. kole, žiaci proti Interu s jednou výhrou a prehrou po predĺžení. Starší minižiaci si priviezli dve jasné výhry z Komárna.

Liga kadetov U17

ŠBK Junior Levice „A“ – BK Klokani Komárno 95 : 58 /43 : 32/

Body LV: Bátovský 21, Jesenský 13, Danielič 12, Frtús 11, Zigo 9, Goda, Sirotňák, Slaninka a Villem po 6, Balogh 3, Lacko 2

Levickí kadeti sa po dlhšej zápasovej pauze predstavili proti Komárnu. Domáci sa rozbiehali pomaly, prvý polčas poznačili mnohé nepresnosti na útočnej polovici, slabá úspešnosť streľby a pomalé reakčné schopnosti na obrannej polovici. Vedúci tím ligy ale už po prestávke prepol na vyšší rýchlostný stupeň, dominoval najmä na obrannej polovici ihriska a pripísal si tak ďalšie „povinné“ víťazstvo. Na ihrisku sa postupne vystriedali všetci hráči domácich.

Výučba Anglického a Španielkého jazyka v Leviciach - jazyková škola ACADEMIA OLÉ
ŠBK Junior Levice „A“ – BSC Bratislava 110 : 29 /57 : 15/

Body LV: Danielič 16, Bátovský a Goda po 14, Frtús 13, Balogh 12, Villem 10, Slaninka 9, Jesenský a Sirotňák po 8, Zigo 6

V zápase s outsiderom si levickí kadeti už v prvej štvrtine vypracovali 30-bodový náskok, keď ju vyhrali 31:1. Všetci hráči dostali priestor na palubovke a v tréningovom tempe poľahky zdolali súpera rozdielom triedy. Najbližšie sa kadeti doma predstavia v sobotu 5.12. proti Nitre.

Oblastná súťaž žiakov U14

ŠBK Junior Levice – BK Inter Bratislava 94 : 56 /45 : 28/

Body LV: Lӧrinc 19, Lojek 16, Szabó 14, Cserhelyi 13, Chaban 9, Gatial 6, Frtús 5, Dudek a Bielik po 4, Hloušek a Pintér po 2

ŠBK JUNIOR Levice – BK Inter Bratislava 74 : 84 pp /33 : 34, 69 : 69/

Body LV: Chaban 16, Špaňo 15, Cserhelyi 14, Lojek a Szabó po 7, Gatial 5, Lörinc a Pintér po 4, Dudek 2

Levickí žiaci nastúpili na ďalšie zápasy vo svojej kategórii v skupine Západ. Aj napriek dlhodobej absencii niektorých hráčov (na tréningu 5-7 chlapcov) a doplnení chlapcov z ročníka 2003 nastúpili proti Interu do prvého zápasu veľmi dobre, kedy dobrou obranou trestali súperove chyby a zaslúžene vyhrali. Druhý zápas bol už ako zo zlého sna, kedy Levičania mnohokrát chybovali, nepresne prihrávali a po absolútne nekoncentrovanom výkone podľahli súperovi, ktorý dotiahol zápas do predĺženia a v ňom jasne dominoval.

LeviceUbytovanie.sk - Predaj a prenájom a predaj 1. a 5. izbových zrekonštruovaných bytov v Leviciach
Oblastná súťaž starších minibasketbalistov U12

MBK Rieker Komárno – ŠBK Junior Levice 14 : 59 /10 : 27/

Body LV: Kováčik 23, Slamka 16, Kulčár 7, Rákoci a Pohánka po 4, Slaninka a Adamec po 2, Ištok 1

MBK Rieker Komárno – ŠBK Junior Levice 28 : 54 /14 : 17/

Body LV: Kováčik 18, Slamka 12, Ištok 8, Kulčár 5, Adamec 4, Koštrna 3, Rákoci a Pohánka po 2

Starší mini basketbalisti vycestovali na svoj súťažný dvojzápas do Komárna. Prvý zápas, ktorý sa niesol v duchu nepremenených jasných pozícií mladých Levičanov spod koša, dopadol pomerne jednoznačne aj vďaka excelentnému výkonu Kováčika. V útoku sa darilo tiež Slamkovi. V druhom sa plne prejavil väčší tréningový výpadok viacerých hráčov hostí v poslednom období a aj preto bolo dlho na tabuli vyrovnané skóre. Všetko však zobral opäť do rúk skvelý Kováčik. Výborne mu v tom čase sekundovali Adamec s Rákocim a bolo rozhodnuté.

zdroj a fotografia: ŠBK Junior Levice
Andrej Budai photo - fotografické a video služby - svadby, oslavy, stužkové, promócie, plesy, rodinné a firemné stretnutia, akcie, podujatia, spoločenské, športové...